Suvel võiks Tallinna tänavatel olla politsei rattapatrullidLondon-Police-Get-On-Thei-001Küllap on kõik märganud kiirabipatrulle, mis suve alguses vanalinnas ringi sõidavad ja inimesi abistavad. Koostöös politseiga võiks suvekuudeks tuua Tallinna tänavatatele ka politsei rattapatrullid.

Suvel on linnas rohkem inimesi. Turistid tulevad uudistama meie ilusat vanalinna, tallinlased veedavad rohkem vaba aega välikohvikutes ja parkides. Tahes-tahtmata teeb see pikanäpumehed aktiivsemaks, sest inimmassid tähendavad neile rohkem “teenimisvõimalusi”.

Probleemidele pealinna tänavatel on viidanud ka linnavalitsus, seda eriti just vanalinnas, kus elanikke häirib kärarikas ööelu. Samuti saame pidevalt lugeda inimeste muret seoses pisivarguste ja huligaanitsemistega. Tallinna tänavad vajavad suvekuudel suuremat tähelepanu ja rohkem turvamist ning seda kõikides linnaosades, mitte ainult kesklinnas.

Üks võimaliks, kuidas tallinlaste ja turistide elu turvalisemaks muuta, olekski neile politsei lähemale toomine. Korravalvurid tuleb tuua tänavatele, inimestele lähemale kõikidesse linnaosadesse. See mõjuks efektiivselt pättide ohjeldamisel, annaks inimestele suurema turvatunde, võimaldaks kurikaelad kiiremini tabada ning ohjaks suvekuude kärarikast ööelu. Politsei rattapatrullide rakendamine on kõige optimaalsem võimalus, kuna igale poole autoga ligi ei pääse.

Politsei rattapatrullid ei ole midagi uut, selliseid patrulle kasutatakse Euroopas paljudes linnades ja varasemalt on jalgrattapatrullid olnud ka Nõmme ja Põhja-Tallinnas.

Turvalisus on linlaste jaoks tähtsal kohal. Seetõttu on oluline, et nii Tallinna linn kui ka Politsei teeksid koostööd, et inimeste vara ja heaolu kaitsta. Just sellepärast tegi mõni aeg tagasi linnavalitsusele ja politseile ettepaneku kaaluda tulevikus Tallinna tänavatele rattapatrullide toomist.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga