Savisaare, Vitsuti ja Juske 13. palk tuleb anda lasteaiaõpetajatele palgatõusuks

volikogusTallinnas on 1963 lasteaiaõpetajat, kellest 1149 töötab osalise tööajaga. Sel aastal on linn plaaninud 1963 lasteaiaõpetaja palgatõusuks 609 164 eurot.

Tallinnas on seitse linnavalitsuse liiget (linnapea  ja kuus abilinnapead)  ja kaks linnavolikogu juhti (esimees ja aseesimees). Nendele üheksale inimesele on linnapea otsustanud maksta 13. palga lisaks ja see maksab 25 990 euro.

Neid summasid võrreldes on piinlik lugeda linnapea õigustusi endale lisapalga maksmise kohta,  kui lasteaiaõpetajad ootavad sel aastal lubatud palgatõusu juba kaks kuud ja täistööaja taastamist üle kahe aasta.

Kuigi Savisaar väidab, et 13. palga kehtestamisel on eelkõige mõeldud linnaametnikele, siis mina väidan, et linnapea valetab. Tema allkirju kandvate eelnõude selge soov on suurendada iseenda, abilinnapeade ning linnavolikogu esimehe ja aseesimehe töötasusid. Jutt ametnike eest hoolitsemisest on lihtsalt kattevari, millega püüab Savisaar omakasupüüdlikku otsust õigustada.

Homme volikogu päevakorras olevates eelnõudes on selgelt kirjas, et linnaametnikule võib 13. palka maksta. Edgar Savisaarele, Toomas Vitsutile, Jaak Juskele, Taavi Aasale, Kalle Klandorfile, Eha Võrgule, Merike Martonsonile, Mihhail Kõlvartile ja Arvo Sarapuule peab 13. palga maksma.

Tallinna linna ametiasutuste palgajuhend

Peatükk 3

§ 17. Hüvitis teenistuja töövõime ja tervise taastamiseks

Teenistujale VÕIB töövõime ja tervise taastamiseks MAKSTA üks kord kalendriaastas hüvitist kuni teenistuja kuu põhipalga ulatuses. Vähem kui kuuekuulise pideva linna ametiasutuses töötamise korral võib hüvitist maksta kuni teenistuja poole kuu põhipalga ulatuses.

Tallinna Linnavolikogu esimehele ja aseesimehele ning Tallinna Linnavalitsuse liikmetele makstava tasu suurus ja maksmise kord

§ 5. Hüvitise määramine

(1) Linnavolikogu palgalisele esimehele või palgalisele aseesimehele ja palgalistele linnavalitsuse liikmetele MAKSTAKSE töövõime ja tervise taastamiseks üks kord kalendriaastas hüvitist ühe kuu töötasu määra ulatuses ilma linnavolikogu täiendava sellekohase otsuseta. Vähem kui kuuekuulise pideva käesolevas lõikes nimetatud ametikohtadel ja linna ametiasutuses töötamise korral makstakse hüvitist kuu töötasu määra pooles ulatuses.

Minu ettepanek linnapeale on anda see raha lasteaedadele, juba planeeritud õpetajate palgatõusule lisaks. Nii on võimalik õpetajate palkasid rohkem tõsta ja see raha on palju paremini kasutatud.

Tallinna lasteaedade õpetajad väärivad lisapalgaraha hoopis rohkem kui Savisaar, Vitsut või Juske.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga