Õnne Pillak: Tallinna lasteaedade pearaha tuleb tõsta 160 euroni

Onne PillakTallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Õnne Pillak teeb järgmisel nädalal linnavalitsusele ettepaneku suurendada lasteaedadele makstavat pearaha sel aastal 120 euroni ja 2015. aastaks 160 euroni.

“See, et Tallinna lasteaiad on alarahastatud ei ole enam kellelegi uudis. Tallinna lasteaiad vajavad senisest suuremat toetust ning lasteaedade lisaraha peab tulema Tallinn eelarvest, mitte lapsevanemate taskutest,” ütles Pillak.

Esimehe sõnul plaanib fraktsioon algatada linnavolikogus eelnõu, mis näeb ette lasteaedade pearaha suurendamist 160 euroni hiljemalt 2015. aastaks.

“Rääkides lasteaiajuhatajatega on alati peamiseks mureks olnud Tallinna linnavalitsuse poolt määratud ebapiisav pearaha. Täna on see summa ühe lapse kohta 106,6 eurot kuus ehk 2558 eurot 24 lapselises rühmas. See summa peaks katma rühmas tegutsevate kahe õpetaja ja õpetajaabi töötasu, rühmade majandamiskulud (kütte, elektri, vee, igapäevase korrashoiu, õppevahendite ostmise, voodipesu pesemise), aga ka väiksemad remondikulud,” selgitas Pillak.

Eelnõu kohaselt oleks lasteaedade pearahatõus kolmes järgus, alanud aastal tõuseb pearaha 120 euroni, 2014. aastal 140 euroni ja 2015 oleks see 160 eurot.

“Kindlasti küsib linnavalitsus, kust võtta täiendavad vahendid pearaha tõstmiseks. Sel aastal oleks vajaminev lisaraha 3,6 miljonit eurot,” ütles Pillak ning lisas, et küsimus on valikutes, kuidas linnaeelarvet kasutada.

“Meie hinnangul on olulisem panustada lasteaedadesse kui linnavalitsuse propagandamasina nuumamisse. Üks katteallikas võiks olla Tallinna Televisiooni sulgemine ja 2,9 miljoni euro andmine lasteaedadele pearaha tõstmise läbi,” tõi Pillak ühe näitena.

Ta lisas veel, et pearaha tõstmise vajalikkuse on välja toonud ka Tallinna Lasteaedade Hoolekogude liit oma kirjas, mis saadeti kõigile volikogu fraktsioonide esimeestele. “Toetame Tallinna Lasteaedade Hoolekogude liidu mõlemat ettepanekut, nii pearaha tõstmise vajalikkust, kui ka ettepanekut jätta lapsevanemate jaoks lasteaia kohatasu sel aastal tõstmata.”

Reformierakonna fraktsioon annab Tallinna linnavolikogus selle aasta esimesel istungil üle eelnõu, millega suurendatakse linna panust lasteaedade pearahadesse. Kasv peab olema eelnõu järgi sel aastal 120 eurot lapse kohta kuus, 2014. aastal 140 eurot ning 2015. aastal 160 eurot.

Õhtuleht online, 20.01.2013.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga