Reformierakond soovib 2013. aastal Tallinna lasteaiaõpetajatel 11% palgatõusu

Õnne3 Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni teeb linnapeale ettepaneku tõsta Tallinna lasteaiaõpetajate palka 11%.

„Valitsus on otsustanud, et järgmisel aastal tõusevad õpetajate palgad keskmiselt 11% ning samasuur palgatõus peaks olema ka lasteaiaõpetajatel,“ ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Õnne Pillak.

Pillak kiidab linnavalitsust selle eest, et 2009. aastal Tallinnas kooli- ja lasteaiaõpetajate palgad võrdsustati. „Omal ajal tehtud otsus annab usku, et linnavalitsus toetab meie ettepanekut ning tõstab Tallinna lasteaiaõpetajate palka võrdselt kooliõpetajatega,“ lisas ta.

Meenutades viimaste aastate näilist palkade tõstmist koputab Pillak aga linnajuhtide südametunnistusele. „Formaalselt on palgasumma küll kasvanud, aga kuna samal ajal on pedagoogide töökoormust vähendatud, on reaalne palk vähenenud. Nüüd, kui linnaeelarve suureneb tuleks lasteaiaõpetajate palkasid tõsta päriselt, mitte nii nagu senini,“ selgitas Pillak.

Reformierakonna fraktsiooni juhi arvates on oluline, et pealinna lasteaedades töötaks motiveeritud ja oma töö eest väärilist palka saavad õpetajad: „Tallinna lapsed väärivad parimate õpetajate hoolt ja tähelepanu.“

Lisainfo:

Õnne Pillak
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees
onne.pillak@tallinnlv.ee
53305033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga