Reformierakond: Mitme sõitjaga autode lubamine bussiradadele vähendaks ummikuid

BussirajadTallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon saatis Riigikogu majanduskomisjonile ettepaneku muuta Liiklusseadust ning lubada ühistranspordiradasid kasutada ka autojuhtidel.

„Reformierakonna fraktsiooni ettepaneku kohaselt saavad lisaks ühistranspordile bussiradasid kasutada autojuhid, kellel on kolm või enam kaasreisijat, elektriautod ja taksod,“ tutvustas fraktsiooni esimees Õnne Pillak ettepaneku sisu.

Pillaku arvates peab ühistranspordiradade kasutamine olema paindlikum ning arvestama kõigi liiklejate huvidega, mitte olema privileeg üksnes linnale kuuluvatele ühistranspordifirmadele.

Ma ei mõista linnavalitsuse suurt soovi muuta osa sõiduteedest ja tänavatest autojuhtidele keelatud aladeks. Põhjendus, et see muudab ühistranspordi sujuvamaks, ei päde,“ ütles Pillak.

„Tallinn kasutab infrastruktuuri väga ebaefektiivselt, enamus ajast seisavad bussirajad ja teatriväljak haigutavas tühjuses. Teiste sõidukite lubamine nendele sõiduradadele on üks võimalus, mis aitaks lõpetada Tallinnas ummikutes elamise ja muudaks liikluse pealinnas sujuvamaks,“ selgitas Pillak.

Riigikogu liikme Valdo Randpere arvates väärib Tallinna Reformierakonna fraktsiooni ettepanek toetust, sest praeguse liikluskorraldusega on linnavalitsus tekitatud olukorra, kus hommikuti ei pääse linna ja õhtuti ei saa linnast minema.

„Tallinn on talitanud liikluskorraldust muutes põhimõtte järgi, et enne tee , siis mõtle ning seejärel ütle kõigile, et probleemi pole. Häiriv on see kirvemeetod, millega selliseid muudatusi läbi viiakse. Ei küsita arvamust teadlastelt ega ole ka mingeid innovatiivseid lahendusi ega pikaajalist nägemust,“ ütles Randpere.

Tema hinnangul on ühissõidukirajad praegu selgelt alakoormatud. „Neile kolme või enama inimesega sõiduautode lubamine aitaks ühest küljest jaotada koormust sõidutee erinevate osade vahel ja teisest küljest motiveeriks inimesi koos sõitmisele. Sellist praktikat kasutatakse näiteks Ameerikas,“ rääkis Randpere. Ta lisas, et antud muudatusega ei kaasne rahalist kulu, aga see vähendaks kindlasti järjekordi ummikute ajal, suunates osa liiklusest seisvale ühissõidukirajale.

Lisainfo:

Õnne Pillak
Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees
onne.pillak@tallinnlv.ee

5330 5033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga