Linnapea õigustab nõmmekate raha laristamist

raha äraKuuaega tagasi tuli avalikuks Nõmme linnaosa vanema „oskus“ linnaosa rahakoti kasutada. Informatsioon, mis inimesteni jõudis oli ehmatav – kallid välisreisid, viinapudelitekomplektide, kinkekaardid jne. Linnaosavanema eksklusiivväljaminekute tulemusel on Nõmme eelarve lõhkikäristatud.

Palusin Erki Korpi tegevusele hinnangut linnapealt, kes on tema Nõmme linnaosa vanemaks valinud. Kas ta on teadlik, et Nõmme linnaosa vanem on astunud üle linnapea kehtestatud reeglitest, mille kohaselt ei tohi linnaosa võtta rohkem kulutusi, kui kinnitatud eelarves ettenähtud? Kas tema arvates on normaalne, et Erki Korp kulutab linnaosa niigi miinuses olevat eelarvet Florida rannaliival „jokk“ ususeminaril käimiseks, samal ajal kui Nõmme lastesõime remonti vajavat tara parandatakse naabrite rahakoti abil? Kas linnapea kui linnaosavanema tegevuse järelvalveteostaja kavatseb Nõmme linnaosavanema finantsdistsipliini rikkumisega seoses midagi ette võtta?

Kahjuks on linnapeal ükskõik. Savisaar ei näe Korpi käitumises midagi taunimisväärset. Vastupidi, ta püüab igal sammul teda hoopis õigustada ja leida tema tegevustele selgitusi.

Nimelt on Nõmme linnaosa vanema õigustamine linnapea jaoks mingil põhjusel isegi nii oluline, et ta ei pea selle nimel palju ka valetamist.

Ma tuletan meelde, et Nõmme linnaosa valitsuse 2012. aasta majandamiskulude täpsustatud eelarve on 183 226 €, 7 kuuga on kulutatud 139 169 €. See teeb kokku 76% pooleaasta lubatud 59% asemel. Kuid linnapea kinnitab oma esimese vastusega, et Erki Korp ei ole mitte mingil juhul Nõmme linnaosa eelarvele ülekulu tekitanud. Kuid mida oodatagi inimeselt, kes kogu Tallinna eelarvet kasutab üksnes oma erakonna valimiskampaaniaks.

Linnapea vastuseid minu küsimustele saab lugeda siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga