Õnne Pillak: Tallinna volikogu võiks tasalülitamise asemel hakata inimesi kuulama

3Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku arvates on Keskerakonna soov volikogu muuta robotlikuks hääletusmasinaks vale. Selle asemel, et volikogus evida vaikimist, tuleks seal anda hoopis võimalus Tallinna inimestele tulla rääkima oma soovidest ja muredest.

„Ma olen nõus, et volikogu töökultuur vajab muutmist, kuid alustatud on täiesti valest otsast. Volikogu on inimeste esinduskogu. See ei ole koht, kus vaid kiretult hääletada linnavalitsuse ettepanekute poolt või vastu nagu Savisaar seda soovib,” ütles Pillak.

„Selle asemel, et piirata volikogus sõna- ja mõttevabadust tuleks sealseid arutelusid hoopis avatuvamaks muuta. Anda võimalus kõigile Tallinna inimestele kaasa rääkida otsustes, ettepanekutes, aruteludes, mis nende elukeskkonda muudavad,“ arvas Pillak.

Õnne Pillaku arvates tuleks volikogus sõnavõtte muuta hoopis selliselt, et iga volikogu istungi alguses on tund aega broneeritud Tallinna inimestele, kes soovivad tulla oma mõtteid volikogu liikmetega jagama. „Me võiksime Tallinnas anda inimestele võimaluse tulla volikogu ja linnavalitsuse liikmetele rääkima, mida nad tahaksid muuta oma kodukohas, avaldama arvamust volikogu päevakorras olevate eelnõude kohta, tulla kiita oma kodulinna arengut,“ selgitab Pillak oma mõtet.

“Sellist avatud mikrofoni kasutatakse mitmel pool üle maailma, näiteks Ameerika Ühendriikides on selline inimeste kuulamine populaarne,” sõnas Pillak.

Toomas Vitsutil soovitab ta oma ettepaneku tagasi võtta, sest see on inimeste sõna- ja mõttevabaduse piiramine, mis vaba riigi pealinnas ei ole vastuvõetav.

„Mind ei üllataks, kui järgmiseks esitab volikogu esimees linnapea soovil Tallinna põhimäärusesse ettepaneku opositsioon ära keelata, sest nad on muutunud tülikaks,“ ironiseerib Pillak.

Lisainfo:

Õnne Pillak
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees
onne.pillak@tallinn.ee
53305033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga