Reformierakond annaks Tallinna inimestele võimaluse volikogus oma arvamust ja soove avaldada

reklaam - õnne ja massidTallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul ei toeta nende fraktsioon Keskerakonna teerulli eelnõud. Pillaku arvates tuleks selle asemel, et volikogus vaikimist soosida, anda Tallinna inimestele võimaluse tulla istungi alguses volikogule oma soovidest ja muredest rääkima.

“Linnapead on hakanud häirima opositsiooni kriitilised sõnavõtud ja algatused ning nüüd püüab ta endale sobivalt seda olukorda lahendada. Kuid on põhimõtteliselt vale piirata volikogu liikmete sõnavabadust ja sundida opositsioon vaikima. Kas järgmiseks keelatakse opositsioon üldse ära, sest me oleme muutunud tülikaks,” kommenteeris Pillak volikogu töökultuuri muudatusi.

Reformierakonna fraktsiooni arvates tuleks Tallinna tasalülitamise asemel astuda samm hoopis inimeste suunas ja anda neile võimlus volikogu töös kaasa rääkida. “Tallinlastel on õigus kaasa rääkida linna juhtimist puudutavatel teemadel. Neil peab olema võimalus tulla volikogu liikmete ette, et jagada oma ettepanekuid või kirjeldada muresid, millega linnavõim peaks tegelema,” lisas ta.

“Kahjuks oleme aga jõudnud viimastel aastatel sinnani, et üks osa Tallinna inimestest ei saa oma kodukoha küsimustes kaasa rääkida, sest neid lihtsalt ei kuulata ning nüüd soovitakse vaikima sundida ka nende esindajad volikogus. Selline suundmus on põhimõtteliselt vale,” selgitas Pillak.

“Tuleb arvestada kõigi linnaosade inimestega ning volikogu peab olema avatud asutus, kus on võimalus enda mõtteid, seisukohti ja ideid tutvustada kõigi valijate esindajatel. Ja seda mitte ööpimeduses, kui koalitsiooni saadikud on volikogust lahkunud, vaid istungi alguses, et ka nemad saaksid teada, mis nende juhitavas linnas inimestel südamel on,” ütles Pillak.

Pillak esitab Reformierakonna fraktsiooni poolt tänasel istungil muudatusettepaneku, mille kohaselt saaksid kõik linnaleanikud, kes registreerivad oma soovi, võtta 5-minutiks sõna volikogu istungi alguses ja igal istungil peaks olema selleks kavandatud linlastele tund aega.

Lisainfo:

Õnne Pillak

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees

onne.pillak@tallinn.ee

53305033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga