Õnne Pillak: Rail Baltic on Tallinnale kasulik

20130824_085205Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku arvates peaks Tallinna linnajuhtide eesmärk olema Tallinna mugav ja kiire ühendamine Euroopaga, mitte selle eraldamine üksikuks provintsiks. Seetõttu üllatab teda siiralt Keskerakonna soov viia Rail Baltic Tallinnas välja.

“Rail Baltic on ühendustee Tallinna ja Euroopa vahel, mida mööda saaksid turistid lihtsamini Tallinnasse. Meie inimesed saaksid lihtsamini minna maailma uudistama. See on mugav kiirtee, mida mööda saaksid uued investeeringud tulla Eestisse. See on keskkonnasõbralik ja uudne samm ühistranspordi arendamisel Eestis,” loeb Pillak ette põhjuseid, miks tema rahvusvahelise raudteeühenduse loomist toetab.

“Veel detsembis Tallinna linn toetas rahvusvahelise raudteeühenduse Rail Baltic loomist ja reisiterminali kavandamist Tallinnasse. Kuid tõsi, küsimus oli, millise liikluskoridori kasutamine on inimestele kõige vähem ebameeldivusi tekitav,” ütles Pillak. “Kuu aega hiljem on siis Keskerakond jõudnud populistliku lahenduseni, pole rongi, pole probleemi,” muigab ta.

“Keskerakondliku poliitikat teades oleks vähem üllatanud soov teha Rail Balticu alguspunkt Lasnamäelt, kuid ettepanek selle Lagedile nihutamine näitab pigem soovi jonnida riigiga,” ütles Pillak.

Volikogu liige tunnistab, et ei oska tema ütleda, kas tegu on üksnes sooviga vastanduda valitsusele, et silma paista või tõsise mõttega Tallinna linna arengule pidurit tõmmata, kuid tema meelest Toomas Vitsuti ettepanek,viia Rail Balticu alguspunkt Tallinnas välja, on lühinägelik.

“Tallinna linn tahab öelda linna arengule ei ning mina seda suhtumist ei mõista,” tähendas Pillak.

Küll aga tunnistab Pillak, et üleüldine Rail Balticu vastane hoiak teda ei üllata. “On mõistetav, et sedavõrd suure muutusega kaasnevad hirmud, küsimused, kõhklused, millele tulebki vastata ja selgitada. Inimesed pelgavad muutusi ja seda ei saa neile pahaks panna. Kuid ma usun, et kui uus ühendus on ühel päeval olemas, siis ollakse selle üle rõõmsad ja saadakse aru, kui palju kasu sellest Eestile ja Tallinnale tuleb,” lisas ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga