Mupo võiks aidata pensionäridel kõnniteid rookida

See oli septembris kui Haabersti linnaosavanem „ilmaennustaja Vassiljev“ prognoosis järgnevat: Haabersti linnaosa vanema Viktor Vassiljevi sõnul prognoosib aga linnaosa sellel talvel mullusega võrreldes väiksemat lumehulka ja see annab samuti võimaluse heakorra pealt kokku hoida.

Vaadates õue, siis võib öelda, et lumest meil puudust ei tule. Pigem vastupidi.

Vahetult enne jõule ehmatasid kodanikud mupost minu eeskujulike vanavanemaid hoiatusega. Ilma keerutamata oli sisu järgmine: rookige oma kõnnitee ära või saate trahvi. Te võite vaid ette kujutada, mida selline paber 79- aastase vanahärra vererõhuga tegi. Olgu siinkohal öeldud, et tegu on pensionäridega, kes eeskujulikult roogivad koguaeg oma kõnniteed. Kui nad tervise pärast seda ei saa ise teha, siis teevad seda mu vennad. Piinlik lugu, mupo.

Miks ma seda kõike kirjutan? Nimelt eile juhtusin lugema Rainer Vakra uudist, et ta korraldab pensionäridele ligi poole miljoni krooni eest meelelahutusürituse. See on tore, kui linnaosad kutsuvad eakaid kultuuriüritustele või linnaosade juhid tegelevad populaarse meelelahutuse ehk ilmaennustamisega, kuid minu arvates tuleks linnaosadel esmajärjekorras keskenduda lumekoristusele. Kurb on vaadata lapsevanemaid, kes püüavad läbi lume oma lapsevankritega liikuda või vanureid, kellel on rakse kõnniteedel liikuda, sest need on lume poolt ummistatud. Lumevallide likvideerimisele võiks appi võtta mupo jõud, kes praegu suunab oma energia vaid elanike trahvimisele ja noomimisele.

10675063_mwiLFn

Ei maksa ära unustada, et mitmes majapidamises on elanike poolt kõnniteed koristamata, sest majades elavad vanemad inimesed, kes ei jõua ise lund rookida või kui on seda raske vaevaga teinud, siis tuleb sahk ja lükkab koristatud kõnniteele uue lumevalli. Linnaosad võiksid eakaid aidata ja pakkuda koostöös mupoga neile abi kõnniteede lumest koristamiseks.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga