Reformierakond: mupo keskendugu lumekoristusele, mitte trahvimisele

5469259_QoT8UyTallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Õnne Pillaku arvates on tore, kui linnaosad kutsuvad eakaid kultuuriüritustele, kuid esmajärjekorras tuleks keskenduda lumekoristusele linnas.

Linnavolinik Pillaku arvates võiks lumevallide likvideerimisele appi võtta mupo jõud, kes praegu suunab oma energia vaid elanike trahvimisele ja noomimisele. „Kurb on vaadata lapsevanemaid, kes püüavad läbi lume oma lapsevankritega liikuda või vanureid, kellel on rakse kõnniteedel liikuda, sest need on lume poolt ummistatud,“ selgitas Pillak.

„Kuigi septembris ennustas Haabersti linnaosavanem, et sel aastal nii palju lund ei tule ja heakorra rahade arvelt on võimalus kokku hoida, siis tänaseks on selge, et “ilmaennustaja Vassiljev” peaks keskenduma oma põhitööülesannetele,” ütles Pillak. “Linnosad võiksid oma reservfondi vahendid suunata esmajärjekorras lume koristamisele ja selle väljaveole, sest jalakäijatele on praegused liiklemise tingimused tõsised ellujäämiskursused.”

Pillak sõnul on näiteks Nõmmel Pärnu mnt ääres olevad lumevallid ohtlikud nii jalakäijatele kui autodele, sest tänavanurkadel olevate lumme vallide tagant on äärmiselt raske näha selle tagant tulevat inimest või autot.

„Mitmes majapidamises on elanike poolt kõnniteed koristamata, sest majades elavad vanemad inimesed, kes ei jõua ise lund rookida või kui on seda raske vaevaga teinud, siis tuleb sahk ja lükkab koristatud kõnniteele uue lumevalli. Linnaosad võiksid eakaid aidata ja pakkuda koostöös mupoga neile abi kõnniteede lumest koristamiseks,“ arvas Pillak.

Lisainfo:

Õnne Pillak
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige
onne@reform.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga