Tallinna volikogu hakkab arutama Nõmme rabade kaitse alla võtmist

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsioon esitas eilsel linnavolikogu istungil eelnõu, mille elluviimisel võetakse Pääsküla ja Harku rabad kaitse alla, et välistada aastaid kavandatud magistraaltee rajamine läbi rabametsa.

Reformierakonna fraktsiooni liikme Matti Martinsoni sõnul on Pääsküla ja Harku rabad olnud aastakümneid meeldivaks vaba aja veetmise kohaks Nõmme elanikele ja linnaosa külastavatele inimestele.

«Nõmme on üks rohelisemaid linnaosasid Tallinnas ning sealsete elanike ja linnaosa külastajate soov on, et rohelus Nõmmel säiliks ka tulevikus ning lõppeksid arutelud Pääsküla ja Harku rabade tuleviku osas,» lisas ta.

Nõmme halduskogu liikme Õnne Pillaku sõnul on kahetsusväärne, et kuigi juba 2006. aastal tegi halduskogu linnavalitsusele ettepaneku Pääsküla ja Harku rabade kaitse alla võtmiseks, ei ole linnavalitsus seda senini allu viinud.

«Ka Tallinna rohealade teemaplaneeringus on mõlemad rabad märgitud rohealaks, aga ikkagi ei ole ühtegi konkreetset eelnõud Pääsküla ja Harku rabade kohaliku kaitse alla võtmiseks linnavalitsus siiani algatanud,» märkis ta.

Pealinnas on ainuvõimul Keskerakond ning vajadusest rabad kaitse alla võtta, et sinna magistraalteed mitte rajada, on pikka aega rääkinud ka keskparteilasest Nõmme linnaosavanem.

Hiljuti tunnistas ka keskerakondlasest abilinnapea, et Harku ja Pääsküla rabad tuleks kaitse alla võtta.

Samas on linnavalitsus kaalunud juba aastaid läbi Nõmme rabametsade magistraaltee rajamist ning tänini pole seda kava lõplikult kalevi alla pandud.

Reformierakonna ettepaneku kohaselt peaks linnavalitsus juba 1. septembriks tulema volikogu ette eelnõuga kahe raba kaitse alla võtmiseks.

Ilmunud Postimes online, 26.06.2009

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga