Pääsküla ja Harku rabad tuleb kaitse alla võtta nii kiiresti kui võimalik

Eile esitas Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon Tallinna Linnavalitsusele eelnõu, mille kohaselt peaks Tallinna linn Pääsküla ja Harku rabad linna territooriumil tervikuna kohaliku kaitse alla võtma.

Antud eelnõu eesmärgiks on rabade säilimine ka tulevikus ning et sinna ei rajataks magistraale või elamuid.

Reformierakonna fraktsiooni liikme Matti Martinsoni sõnul on Pääsküla ja Harku rabad olnud aastakümneid meeldivaks vaba aja veetmise kohaks Nõmme elanikele ja linnaosa külastavatele inimestele. ”Nõmme on üks rohelisemaid linnaosasid Tallinnas ning sealsete elanike ja linnaosa külastajate soov on, et rohelus Nõmmel säiliks ka tulevikus ning lõppeksid arutelud Pääsküla ja Harku rabade tuleviku osas.” lausus Martinson.

Nõmme halduskogu liikme Õnne Pillaku sõnul on kahetsusväärne, et kuigi juba 2006. aastal tegi Nõmme Halduskogu tollase esimehe ja tänase sotsiaalministri Hanno Pevkuri algatusel ettepaneku linnavalitsusele Pääsküla ja Harku rabade kaitse alla võtmiseks, ei ole keskerakondlik linnavalitsus asja ära korraldanud. ”Ka Tallinna rohealade teemaplaneeringus on mõlemad rabad märgitud rohealaks, aga ikkagi ei ole ühtegi konkreetset eelnõud Pääsküla ja Harku rabade kohaliku kaitse alla võtmiseks linnavalitsus siiani algatanud. Seetõttu on heameel selle üle, et volikogus konkreetne eelnõu üle anti” lisas Pillak.

onne harkus

Lisaks Nõmme halduskogule on kõne all olevate rabada kaitse alla võtmise ettepaneku teinud veel mitmed organisatsioonid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga