Tallinn venitab Pääsküla ja Harku rabade kaitse alla võtmisega

Kuigi varasemalt on Tallinna linnavalitsuse avalik seisukoht olnud, et Pääsküla ja Harku rabade kaitse alla võtmine on hädavajalik, ei toetanud keskerakondlik linnavõim Reformierakonna fraktsiooni poolt esitatud vastavasisulist eelnõu. Linnavalitsus leiab, et rabade kaitse alla võtmisega tuleb oodata, kuid ühtegi reaalset põhjust selleks tooma ei soostu.

Nõmme halduskogu liikme Õnne Pillaku arvates tuleks mõlemad rabad võtta kohaliku kaitse alla ja sellega ei tohiks venitada. Samal seisukohal on ka keskkonnaministeerium.

“Selleks, et lõppeksid arutelud Pääsküla ja Harku rabade tuleviku osas ja Nõmmel säiliks rohelus, tegi Nõmme halduskogu juba kolm aastat tagasi ettepaneku võtta kõnealused rabad kaitse alla. Siiani pole keskerakondlik linnavalitsus sellega hakkama saanud, kuigi ka Nõmme üldplaneeringu kohaselt on ette nähtud nimetatud alad rohealadena säilitada,” selgitas Pillak.

Juunis esitas Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon Tallinna linnavalitsusele eelnõu, mille kohaselt peaks Tallinna linn Pääsküla ja Harku rabad kiiremas korras tervikuna kohaliku kaitse alla võtma. Antud eelnõu eesmärgiks on rabade säilitamine ka tulevikus ning et sinna ei rajataks magistraale või elamuid.

Lisainformatsioon:

Õnne Pillak
Nõmme halduskogu liige
533 05033

Ilmunud Postimees online 27.07.2009

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga