Harku raba ootab ministeeriumi otsust

õnne_kinnise_suuga jpgReformierakondlaste kriitikatule alla sattunud Tallinna linnavalitsuse teatel venib Harku raba kaitse alla võtmine seetõttu, et oodatakse keskkonnaministeeriumi otsust.

Nõmme halduskogu reformierakondlasest liikme Õnne Pillaku väitel on linnavõim jäänud Nõmme rabade kaitse alla võtmisel passiivseks.

Linnaosa üldplaneeringu järgi peaks säilitama Harku ja Pääsküla raba rohealana, mistõttu tuleks need Pillaku hinnangul kindlasti võimalikult ruttu kaitse alla võtta.

Juunis esitas linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon linnavalitsusele eelnõu, mille kohaselt peaks linn Pääsküla ja Harku rabad kiiremas korras tervikuna kohaliku kaitse alla võtma. Reformierakondlased soovivad, et rabad säiliksid ka tulevikus ning et sinna ei rajataks magistraale või elamuid.

Tallinna linnavalitsuse keskkonnaameti juhataja asetäitja Madis Kõrvitsa sõnul tuleb enne Harku raba kohaliku kaitse alla võtmise küsimuse lahendamist oodata ära keskkonnaministeeriumi otsus riikliku maastikukaitseala moodustamise kohta.

Kui riiklikku kaitseala ei moodustata, saab tema jutu järgi alustada menetlust piirkonna kohaliku kaitse alla võtmiseks.

Tallinna keskkonnaamet tellis Harku raba kohta ekspertiisi, mis tuvastas, et rabal on kaitse alla võtmiseks vajalikud eeldused. Seda, millal ministeerium otsuse teeb, ei osanud Kõrvits öelda.

Ta lisas, et Pääsküla raba kaitseväärtuste ekspertiis tuvastas samuti rabal kaitse alla võtmiseks vajalikud eeldused ning raba kaitse alla võtmiseks käivad hetkel läbirääkimised maaomanikega.

2005. aastal esitasid MTÜd Hooliv Jätkusuutlik Tallinn ja Nõmme Tee Selts Harku raba kaitse alla võtmise ettepaneku keskkonnaministeeriumile, mis sai ka ministeeriumi poolse toetuse.

Tookord paluti ettepanekut täpsustada ning esitada see looduskaitseseaduses sätestatud vormis. Uue ettepaneku riiklikul tasandil maastikukaitseala moodustamiseks esitasid MTÜd ministeeriumile käesoleva aasta alguses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga