Tallinna oravad taotlevad visalt maamaksu kaotamist

50f2c2d5-1896-42e6-8e63-c800a40fc0b5_px176Reformierakond kutsub Tallinna võimuerakondi toetama eelmise nädala volikogu istungil taasalgatatud maamaksu kaotamise eelnõu, mis näeb ette koduomanike maamaksust vabastamist 1. jaanuarist 2010.

„Eelmisel nädalal kutsus vastvalitud volikogu esimees volikogu liikmeid esindama oma valijaid, mitte erakonda. Reformierakonna valijate jaoks, kelleks on väga suur hulk tallinlasi, on äärmiselt oluline, et Tallinna koduomanikud vabastataks koormavast maamaksust,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Õnne Pillak. „Nõuame maamaksu kaotamist 1. jaanuarist 2010.”

Pillaku sõnul on Reformierakonna juhtimisel tehtud riigis kõik selleks, et Tallinnas saaks maamaksu kaotada, teatas Reformierakond pressiteates.

Käesoleva aasta juunis vastuvõetud maamaksuseaduse muudatus annab kohalikele omavalitsustele võimaluse kuni 3000 ruutmeetri ulatuses kodualune maa maamaksust vabastada.

„Nüüd on vaid vaja Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide otsust. Tallinlaste maamaksust vabastamisega näitaks uus linnavõim, et hoolib linlastest, mitte ainult iseendast,” lausus Pillak.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga