Minu esimene istung Tallinna Linnavolikogus

Täna kogunes esimest korda Tallinna Linnavolikogu 7. koosseis. Minu jaoks tähendas see esimest korda osalemist volikogu istungil Nõmme elanike esindajana, mitte vabakuulajana.

Minu esimene Tallinna Linnavolikogu istung jääb mulle meelde erinevate valimiste ja sõnavõttudega. Viimaste seast jäi mind kummitama vastvalitud Tallinna Linnavolikogu esimehe üleskutse. Ta kutsus kõiki volikogu liikmeid koostööle ning rõhutas, et volikogu liikmete peamine ülesanne on olla oma valijate esindaja, mitte erakonna esindaja.

Ma siiralt loodan, et hr Vitsut mõtles seda südamest ja tegutseb ka ise oma sõnade järgi. Näiteks on tallinlaste üheks sooviks koduomanikelt maamaksu kaotamine ning Nõmme elanikud ootavad juba mitu aastat, et Pääsküla ja Harku rabad võetaks kaitse alla. Milliseks maamaksu ja Nõmme rabade kaitse alla võtmise arutelud kujunevad ning kas need kaks asja ka volikogus tehtud saavad oleneb suuresti keskerakonnast ehk nende suutlikkusest koostööks.

Ühe märkuse tahan volikogu kohta kindlasti veel teha. Kuna minult on mitmed inimesed küsinud, mis keeles volikogus töö käib, siis kordan selle veelkord üle. Tallinna Linnavolikogus käib töö eesti keeles. Päriselt. Samas tuleb tunnistada, et ma ei ole liiga kindel kas kõik minust vasakule jäävad saadikud eesti keelt mõistavad, aga see on nende võimalus eesti keel ära õppida ning seda kohe ka praktiseerida.

Volikogu järgmine istung toimub juba nädalapärast neljapäeval, 12. novembril kell 16:00. Siin nimetatakse ametisse linnavalitsus, eesotsas uue linnapeaga ning moodustatakse volikogu komisjonid ning valitakse nende esimehed.

volikogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga