Reformierakond tahab kaotada vaateaknamaksu

36352Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Õnne Pillak andis neljapäeval volikogus üle eelnõu, millega soovitakse lõpetada vaateakende reklaami maksustamine.

“Tallinna linna käitumine, millega suurendatakse samm sammu haaval pealinna kaupmeeste maksukoormust, ei ole õige. Kui me tahame rääkida atraktiivsest ettevõtluskeskkonnast pealinnas, siis tuleks kaupmeeste maksukoormust vähendada, mitte tõsta. Ettevõtjasõbraliku kliima loomisel võiks üheks sammuks olla vaateaknamaksu ära kaotamine,” ütles Pillak.

«Linnavalitsuse sõnad ja teod ei lähe siinkohal kuidagi kokku. Selle asemel, et enda kulutusi vähendada, ronib linnavalitsus järjest sügavamale elanike ja ettevõtjate taskusse. Võtame näiteks maamaksu 2,5 kordse tõusu ning müügimaksu ja vaateaknamaksu kehtestamise. Kõik need koormised on sisse viidud selleks, et linn saaks oma rahakotti täita,” lausus Pillak.

Vaateaknamaks, millega maksustatakse poodide vaateakendel olevat reklaami, kehtestati aasta tagasi. Tallinna linn küsib  Tallinna Kaubamajalt vaateaknamaksu ligi 50 000 krooni aastas.

Reformierakonna fraktsiooni poolt üle antud eelnõu kohaselt kaotataks vaateaknamaks 2011. aastast.

Möödunud volikogu istungil oli arutlusel ka reklaamimaksu hinda reguleeriv eelnõu, mis väljendab linnavalitsuse eesmärki 2012. aastast reklaamimaksu tõsta. Reformierakonna fraktsiooni muudatusettepanekut, mis oleks maksutõusu ära hoidnud, keskerakondlased ja sotsid ei toetanud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga