Reformierakond nõuab Tallinnas laste võrdset kohtlemist

many-babies1Tallinna linnavolikogus tuleb järgmisel nädalal arutlusele reformierakondlase Õnne Pillaku ettepanek sünnitoetuste maksmiseks võrdsetel alustel kõigile linna lastele.

Ettepaneku kohaselt peaks Tallinnasse olema sisse kirjutatud üks lapse vanematest ja seda kolm kuud enne lapse sündi. Samuti näeb eelnõu ette, et sünnitoetus makstakse välja ühes osas pärast lapse sündi.

Pillak usub, et keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide volinikud mõistavad, et lapsi tuleb kohelda võrdselt ning toetavad järgmisel nädala volikogus arutlusele tulevat sünnitoetuste maksmise korra muutmist.

Algatatud eelnõu eesmärgiks on lõpetada täna pealinnas laste ebavõrdne kohtlemine ja viia sünnitoetuse maksmine kõigile Tallinna lastele võrdsetele alustele.

“Nii nagu riigis tervikuna, seisab Reformierakond ka Tallinnas laste ja noorte perede õiguste ees. Leiame, et linnapoolse toetuse saamisel peaks kõiki lapsi kohtlema võrdselt, mitte neil vahet tegema, nii, nagu täna Tallinnas kord ette näeb,” selgitas Pillak.

„Täna kahjustab linnavõim nende laste huve, kelle vanematest ainult üks on lapse sünnihetkel rahvastikuregistri andmetel Tallinna elanik ja selline diskrimineerimine tuleb lõpetada,” ütles Pillak.

“Tänane olukord on absurdne, sest vanematel on valida andmete varjamise või toetusest ilma jäämise vahel. Just sellised valikud annab sünnitoetuse maksmise nõue, mille kohaselt peavad mõlemad vanemad olema Tallinnasse samasse kohta sisse kirjutatud,” ütles Pillak.

“Seetõttu peamegi oluliseks sünnitoetuse maksmiseks olevate tingimuste muutmist ja õiguskantsleri tehtud ettepanekutele reageerimist.

“Ma siiralt loodan, et keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide volikogu liikmed hoolivad lastest ja toetavad antud eelnõud,” lausus Pillak.

Õiguskantsler pöördus riigikohtusse

Õiguskantsler Indrek Tederi saatis suvel Tallinna linnavolikogule ettepaneku viia määrus, mille alusel määratakse laste sünnitoetus, kooskõlla seaduse ja põhiseadusega.

Õiguskantsleri hinnangul kohtleb volikogu määrus ebavõrdselt lapsi, kelle vanematest ainult üks on lapse sünni hetkel rahvatikuregistri andmetel Tallinna elanik, võrreldes lastega, kelle mõlemad vanemad on lapse sünni hetkel rahvastikuregistri andmetel Tallinna elanikud.

Kuna Tallinna linnavõim ei ole soovinud õiguskantsleri ettepaneku arvestada ning ei ole sünnitoetuse aluseks olevat määrust põhiseadusega kooskõlla viinud, siis on Teder probleemiga pöördunud riigikohtu poole.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga