Reformierakond: ühe pere lastel peaks olema võimalus käia samas lasteaias

file32559229_afde65e7Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Õnne Pillaku sõnul on õdede-vendade samasse lasteaeda panemise võimalus pikka aega olnud vanemate soov ning sellekohane eelnõu on Tallinna linnavolikogus algatatud ning ootab vastuvõtmist.

„Käesoleva aasta alguses volikogule tehtud ettepanek annab võimalused ühe pere lapsed samasse lasteaeda panna, kui vanem selleks soovi avaldab,” selgitas Pillak Reformierakonna pressiesindaja vahendusel.

„Mitmed lapsevanemad on kurtnud, et nii mõnigi neist on sunnitud hommikuti ja õhtuti meeletult rabelema, et viia oma lapsi mitmesse, tihti erinevates linnaosades asuvatesse lasteaedadesse,” lausus Pillak, kes märkis, et selline olukord on jabur.

„See, kui õed-vennad samasse lasteaeda saavad on täna vaid hea juhus, mida ei garanteeri vanematele keegi. Kehtiv kord kohustab lasteasutuste juhte lähtuma rühmade komplekteerimisel vaid ajast, millal lapsevanem vastava lasteaiakoha taotluse esitanud on ja millal laps seal käima hakkab,” ütles Pillak.

Pillaku sõnul loodab ta, et Tallinna linnavalitsusel leidub nii palju lapsesõbralikkust, et volikogus eelnõule toetus anda, nii, et see võetakse vastu veel selle aasta jooksul. „Siis oleks juba alates uuest õppeaastast peredel võimalus kõik oma lapsed ühte lasteaeda viia,” lausus Pillak.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga