Reformierakond: noortesport ei ole Tallinna prioriteet

IMG_0216Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Õnne Pillaku sõnul ei tohiks linnavalitsus noortespordi pealt kokku hoida.
Pillaku arvates tuleks Tallinnas noortespordi rahastamine muuta efektiivsemaks, et iga aasta alguses ei peaks linnavalitsus rahakitsikuse tõttu noorte spordi toetamiseks mõeldud rahasid vähendama.

«Linnavalitsus on lubanud korduvalt, et noortespordi rahasid enam ei vähendata ja taaskord on nad oma sõnu söönud. Jällegi on see üks tõestus, et Tallinna linnavalitsus ei hooli noortest ega lastest. Sarnaselt noortespordi rahade kärpimisele on ju pidevalt ka lasteaedade rahasid vähemaks võetud,» ütles Pillak.

Tema sõnul tuleks läbi vaadata täna kehtiv noortespordi pearaha jagamise kord. «Praegune süsteem soosib nn pearahakütte, kes noored kokku korjavad, et linnalt pearaha saada. Selline tormijooks tuleb lõpetada,» arvas Pillak.

Ta pakkus, et linn võiks mõelda spordiklubidele esitatud reeglite muutmisele, näiteks tõsta klubidele seatud kohustuslike laste ja noorte miinimum arvu. «Lisaks tuleks paika seada prioriteedid, mis me noortespordist ootame. Kas eesmärgiks on ainult see, et spordiga lapsed tänavalt ära tuua või harrastajaid toetada või keskenduda hoopis tulemusspordile. Täna räägitakse ainult sellest, kes ja kui palju peaks noortespordile raha juurde andma, aga mitte sellest, kuidas seda olemasolevat raha efektiivselt jagada,» märkis Pillak.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga