Reformierakond: asfaldi asemele Tallinnasse rohkem rohelust

58702_1581920879107_1568258739_31435894_1389707_nTallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni ja keskkonnakomisjoni liikme Õnne Pillaku sõnul vajab Tallinn rohkem rohelist elukeskkonda ja parke, kuid selleks vajalik planeering ootab juba viis aastat vastuvõtmist.

“Kesklinnas asuv Skoone Bastion näeb täna välja veel üpris räsitud, kuid miks ei võiks sellest tulevikus saada Tallinna oma Central Park, kus leiduks tegevust nii vanadele kui noortele, “ ütles Pillak. „Võimalusi kogu perega roheluses vaba aega veeta on Tallinnas täna selgelt liiga vähe.“

Pillak märkis, et räämas rohealasid on Tallinnas veel mitmeid teisigi, kuid ilma tervikliku planeeringuta ei muutu mitte midagi ning pigem on varsti kõigi haljasalade asemel majad või teed.

“Ma saan aru, et antud planeering sulgeks ukse nendele arendajatele, kes mõlgutavad mõtteid elamute rajamisest või näiteks maantee ehitamisest rabasse, nagu seda on püütud Harku rabas teha,“ lausus Pillak, lisades, et tema arvates tuleks eelkõige lähtuda linnaelanike huvist, luues Tallinnasse rohkem rohelist elukeskkonda.

Tallinna rohealade teemaplaneerig algatati 2005. aastal ning selle eesmärgiks on Tallinna üldplaneeringu täpsustamine ja täiendamine linna rohealade kavandamiseks, väärtustamiseks ning nende arengusuundade määramiseks.

Lisainfo:

Õnne Pillak
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni ja keskkonnakomisjoni liige
onne@reform.ee
53305033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga