…, räägi inimes(t)ega

Mõni aasta tagasi oli kampaania, mille raames kutsuti vanemaid lapsega rääkima. Kampaania tunnuslause oli: Ära löö last, räägi temaga. Minu arvates on see üks hea põhimõte, mida tuleks järgida mitte ainult laste puhul, vaid kõikide inimestega. Selle asemel, et jõuga oma soove läbisuruda, võiksid inimesed leida üksmeele teineteisega rääkides.

Viimasel Nõmme halduskogu koosolekul (21.04.2010), kus arutati taaskord Veskimöldre piirkonna viimase metsatukka täisehitamist ehk kurikuulsa Palusambla tn 1 detailplaneeringu kooskõlastamist lähtusin ma just sellest mõttest: räägi inimes(t)ega. Kuna kõne all olev planeering on varem leidnud tulist vastuseisu sealsete naabrite poolt, siis soovitasin halduskogul ja Nõmme linnaosa valitsusel korra aeg maha võtta, et arutada Palusambla 1 detailplaneeringut naabritega ja käija kohapeal krunti vaatamas.

kaart

(Piirkond, mida planeeritakse arendada on märgitud punase joonega)

Palusambla tn 1 detailplaneering ei ole mitte esimest korda arutlusel ning siiani ei ole seda kinnitatud, sest selle metsatukka ääres elavad inimesed on uute elamute vastu.

Samal teemal mõned varasemad artiklid:

http://shrt.st/gsq ( Postimees online, 04.08.2004. Veskimöldre elanikud sõdivad Nõmme metsa täisehitamise vastu)

http://shrt.st/gsn (Äripäev online, 06.09.2004. Veskimöldre elanikud arendajaga tülis)

http://shrt.st/gsr (Eesti PÄevaleht online, 28.01.2004. Palusambla metsa lubati majad)

http://shrt.st/gsp (postimees online 11.04.2006. Linn ei toeta Veskimöldre elanike maaostu)

Mul on hea meel, et Nõmme halduskogu otsustas minu ettepanekut toetada ja 5. mail kell 16:00 läheme halduskogu liikmetega Palusambla tn 1 detailplaneeringuga kohapeale tutvuma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga