Reformierakond: raudteeohutus on Tallinnas probleem

20100415_rong-300x199Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Õnne Pillaku arvates tuleks jalakäijate turvalisuse huvides Tallinna reguleerimata raudtee ülekäigukohade juurde paigaldada jalakäijaid hoiatavad heli- või valgussignaalid.

“Tallinnas on mitu raudtee ülekäigukohta, mis ei ole jalakäijatele turvalised, sest sealt kihutavad päevas korduvalt läbi kiirrongid. Probleem on selles, et Keila-Tallinn kiirrongid ei peatud igas peatuses, vaid vuhisevad sealt lihtsalt läbi. Sellised kohad on näiteks Kivimäe ja Rahumäe peatused. Enne jaama jõudmist annavad need rongid küll märguandeks vilet, kuid see ei ole piisav, et sellised ülekäigukohad oleksid jalakäijatele turvalised,” selgitas Pillak Reformierakonna pressiesindaja vahendusel.

Pillaku sõnul ei pruugi hajameelsemad jalakäijad, eelkõige just lapsed ja eakamad kodanikud, seda vilet tähele panna. “Tihti annab rong endast märku liiga hilja ning raudteed ületav inimene ei pruugi enam jõuda reageerida,” ütles Pillak.

Pillak, kelle arvates on väga head raudtee juures olevad hoiatustahvlid, mis keelavad raudteel mängimise, on seisukohal, et Elektriraudtee võiks reguleerimata ülekäigukohtade juurde paigaldada hoiatavad heli- või valgussignaalid.

Pillaku mõtet toetab Rahumäe I Naabrivalvesektori esimees Anneli Chhabra. “Enamus ronge peatub Rahumäe jaamas ja ei tekita jalakäijatele turvariske, kuid päevas möödub jaamast ka mitu kiirrongi, mis Rahumäel ei peatu,“ lausus Chhabra.

Naise sõnul tuleks hoolega kaaluda reguleerimata ülekäigukohtade jalakäijatele turvalisemaks muutmist, sest õnnetus ei hüüa tulles. “Mõne aasta eest juhtus Rahumäe ülekäigukohal traagiline õnnetus, kui laps ei märganud rongi, mis ei peatunud jaamas, ka rongijuht ei märganud kõrge perrooni tagant välja astunud last.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga