Stressivabad väikesed nõmmekad

Eile käisin külas Nõmme Lastekaitse Liidus, kus mind võttis vastu alati särav liidu esinaine Kärt Mere ning liidu rõõmus kollektiiv ja särasilmsed mudilased.

Nõmme Lastekaitse Liit on tegutsenud juba 19 aastat ning lisaks paljudele edukatele projektidele ja uhkele kaltsukaubamajale on liidus veel äärmiselt armas ja hubane lastehoid, kuhu saavad oma lapsi tuua need vanemad, kes lasteaeda kohta ei ole saanud.

Nõmme Lastekaitse Liit on lastehoiu projekti raames teinud palju koostööd Piiri lasteaiaga. Üheskoos on korraldatud õpetajatele koolitusi, lasteüritusi, läbi viidud õpetajate vahetuspäevi jne.

Kärt Mere (Nõmme Lastekaitse Liidu esinaine) ja Eve Liigmann (Piiri Lasteaia juhataja) soovivad viia oma koostöö järgmisele tasemele ehk Nõmme Lastekaitse Liidust võiks saada Piiri Lasteaia nö filiaal. Pilootprojekti eesmärk (mis soovitakse sügisest käima lükata) on anda Piiri Lasteaia järjekordades ootavatele vanematele võimalus soodustingimustel sõlmida Nõmme Lastekaitse Liidu lastehoiuga aastane leping ning aasta pärast on neil võimalus panna laps Piiri Lasteaeda. Vanemale toob see lähemale usaldusväärsema lapsehoiuteenuse, sest sageli ei viitsita hoiuteenust otsima hakata või ei osata valida paljude teenuse pakkujate seast või langetatakse valik ebausaldusväärse lastehoiu kasuks.

Lisaks on lapsevanemal võimalus kiiremini tööle naasta.

Nõmme Lastekaitse Liidu lastehoius käiv laps saab aasta jooksul tuttavaks lasteaia ruumidega, mängukaaslaste ja õpetajatega, mis tagab järgmise aasta sügisel lasteaias alustades valutuma stardi.

Minu arvates on see kiiduväärt projekt kolmel põhjusel:

1. Vanematele, kellel ei ole võimalik saada kohe lasteaia kohta, toob see projekt usaldusväärse hoiuteenuse lähemale;

2. Väiksemas rühmas on kodusel lapsel kergem uude keskkonda sisse elada ja omandada sotsiaalseid oskusi ning lapsel ei teki lasteaeda minemisega kaasnevat stressi;

3. Lasteaedade järjekorrad kahanevad ilma, et peaks lapsi nagu Tallinna kilusid karpi toppima.

sven-martin 3

(Sven-Martin)

„Parim viis häid lapsi kasvatada on teha nad õnnelikuks” O. Wilde

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga