Pääsküla raba kaitse alla, aitab venitamisest

Tõsimeeli ma ei mõista, kuidas üks lihtne asi saab nii kaua venida. Jah, ma räägin Pääsküla raba kaitse alla võtmisest.

Pääsküla raba kaitse alla võtmine on käinud üle seitsme aasta ning tänaseni ei ole ikka tulemuseni jõutud. Kord aastas sähvatab mõne linnajuhi pressiteate läbi uudiskild, et kohe võtekase Pääsküla raba kaitse alla.  Küsides nendelt, millal see tehtud saab, siis vastuseks on: Pääsküla kaitse alla võtmise aega ei ole võimalik prognoosida.

Miks ei taha linnavalitsus pingutada selle nimel, et nõmmekate üks olulisemaid vaba aja veetmise kohti saaks kaitse alla võetud? Kui mitu korda me peame veel lehtedest lugema kellegi fantaasiatest rappa planeeritava munitsipaalgolfiväljaku või elamute kohta? Kui mitu aastat me peame veel ootama, et Pääsküla raba saaks kaitse alla võetud ning me ei peaks enam muretsema selle praegusel kujul säilimise pärast?

Nagu ma olen ka varem kirjutanud, siis Pääsküla raba kaitse alla võtmine, kui seda soovitakse päriselt teha, on lihtne. Kuid praegune linnavalitsus ei ole seda suutnud viie-aastaga ära teha. Vaatamata ilusatele lubadustele abilinnapeade ja Nõmme linnaosa vanema kõnedes ning pressiteadetes süveneb minus arvamus, et praegusel linnavalitsusel ja linnaosavanemal on ükskõik Nõmme rohelisest elukeskkonnast ja selle säilitamisest.

Aga Nõmme inimestele ei ole ükskõik oma kodukohast. Nad tahavad, et see oleks parim, kus oma perega elada, oma lapsi kasvatada ja vananeda. Ma soovin, et ka praegused linnajuhid saaksid sellest aru ja teeksid selle eesmärgi nimel tööd ning Pääsküla raba saaks lõpuksometi kaitse alla võetud.

2

0

8

15

10

11

18

13

17

19

20

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga