Kapitaalremonti vajaval majal ainult fassaadi värvimine ei ole piisav

Täna võeti Tallinna Linnavolikogus vastu linna teine lisaeelarve, mille poolt rohelist nuppu vajutama minu sõrm ei tõusnud. Miks?

Esmapilgul vaadates ei tundu tegu olevat läbinisti ebamõistliku eelarvega. Legendaarne Tallinna Televisioon, inimesi ahistav MUPO ega mõni linnajuhtide sponsor ei saa seekord heldet kingitust. Tõsi on ka see, et selles eelarves on mõistlike otsuseid. Lisaraha antakse tänavate valgustamiseks, lastehoiuteenusele ja teedele. Kuid ei maksa lasta ennast näilisest heldusest eksitada.

Tallinna linna eelarvet tuleb kasutada inimeste soove ja vajadusi arvestades ning eelarveotsused tuleb langetada tulevikku vaatavalt. Ma ei pea õigeks praeguse linnavalitsuse eelarvestrateegiat, mis keskendub võlgu elamisele, propagandamasina ja oma sponsorite nuumamisele.

Samuti ei pea ma õigeks linnavalitsuse otsust anda eelarvesse laekunud lisarahast suur osa halvasti majandatud munitsipaalettevõtte (loe: ühistranspordi) eelarveaukude kinnilappimiseks. See on kui lõkke kustutamine bensiiniga. Selle lisaraha (üle 709 000€) oleks pidanud investeerima hoopis inimeste tervisesse, toetades linnaeelarvest tallinlastele osutavat hoolekandeteenust. Siiani seda tehtud ei ole, kuigi võimalusi oleks. Kahjuks ütles linnavalitsus sellele ettepanekule EI.

Kolmandaks ei saa ma kiita heaks lisaeelarvet, millega püütakse ilustada linna ebamõistlike kulutusi, jagades aastaid alarahastatud lasteaedadele, teedele ja tänavavalgustusele näpuotsaga palukesi pärast suure noosi laiali tassimist.fassaad

Keskerakonna eestvedamisel on viimaste aastatega Tallinnast tehtud korralik Potjomkini küla ning 3,1 miljoni euro suurune lisaeelarve, millega jagatakse juba aasta algusest peale alarahastatud valdkondadele pisut lisaraha, on üks stiilinäide kapitaalremonti vajava maja fassaadi üle värvimisest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga