Õnne Pillak: Tallinna Televisiooni raha tuleb anda lastele

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak algatas eelmisel nädalal volikogus eelnõude paketi, mis näeb ette Tallinna lasteaedades järgmisel kahel aasta pearaha tõusu ning selleks vajalike vahendite saamiseks Tallinna Televisiooni likvideerimise.

 “Tallinna eelarve on üks ja selle kasutamisel tuleb teha valikuid. Täpselt nagu me oma kodust eelarvet kasutades teeme. Kas maksta ära lapse lasteaia kohatasu või osta uus telekas. Samasugune valik on ka lasteaedade ja Tallinna Televisiooni rahastamisega. Mis on olulisem?” selgitas Pillak.

“Minu jaoks sellisel juhul valikut ei ole. Lapsed on meie tulevik ja nende eest tuleb hoolitseda,” lisas ta.

Pillaku sõnul on viimastel aastatel olnud Tallinnas aga need otsused tagurpidi ning linnapea selgitust, et eelarveridasid ei ole õige võrrelda, peab Pillak ebaõnnestunud eneseõigustuseks, mida vaikselt on püütud sel aastal parandada.

“Peale aastatepikkust paigal seismist tõstetakse sellel aastal pearaha 12,5 eurot lapse kohta kuus. See on õige samm ja selliselt tuleb ka järgmistel aastatel käituda. Minu ettepanek on suurendada lasteaedadele makstavat pearaha 2016. aastal 140 euroni kuus lapse kohta ning 2017. aastal 160 euroni,” ütles Pillak.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe sõnul on see võimalik, kui teha õiged valikud, kuidas Tallinna eelarvet kasutada. “Üks nendest valikutest, mis tuleb teha, on Tallinna Televisiooni sulgemine ja selle raha investeerimine lasteaedadesse,” toob ta näitena.

 

Lisainfo:

 

Õnne Pillak

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees

onne.pillak@tallinn.ee

53305033

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga