Õnne Pillak: Keskerakond määrab valitavatele ametikohtadele enda inimesed

volikoguTallinna linnavolikogu tänasel avaistungil valiti linnavolikogu esimeheks Toomas Vitsust ja ainsaks aseesimeheks Toivo Tootsen, kes mõlemad on keskerakondlased.
Volikogu otsustas täna, et kahe aseesimehe asemel valitakse vaid üks. Opositsiooni kolm parteid tegid kõik ettepaneku valida siiski kaks aseesimeest. Ettepanek ei leidnud toetust.

Et kahe asemel valiti üks aseesimees on Reformierakonda kuuluva Õnne Pillaku sõnul Keskerakonna teerullitaktika. „Enda inimesed määratakse valitavatele ametikohtadele,“ lausus ta.

„See on hea tava, nii nagu see on ka riigikogus,“ ütles Pillak Delfile kahe aseesimehe valimise kohta.

Pillak ei olnud siiski nõus sellega, et opositsioon ei saa nüüd enam volikogu töös üldse kaasa rääkida. „See on iga volikogu liikme enda teha, kui aktiivne ta volikogus on,“ rääkis Pillak, kelle sõnul tuleb enda eesmärke ja soove tutvustada ka väljaspool volikogu.

Tema sõnul pole inimesi valitud volikokku pingile istuma, vaid inimesi esindama.

„Mitte kunagi ei ole midagi otsustatud enne, kui see asi ei ole otsustatud,“ sõnas Pillak ja lisas, et me ei tea ette, milliseid ettepankuid peab linnavalitsus mõistlikuks ja milliseid ei pea mõistlikuks.
„Kõik on läbirääkimiste küsimus.“

Tänase volikogu istungi päevakorras oli veel eelmise linnavalitsuse tagasiastumine. „Lõpuks ometi astub seesama linnavalitsus ise tagasi,“ naljatles Pillak.

Kuid tõenäoliselt on järgmisel volikogu istungil kavas määrata uus linnavalitsus. „Ega siin pikki koalitsiooniläbirääkimisi ei tule,“ sõnas Pillak. „Lihtsalt üks inimene määrab inimesed ametisse.“

Kaheksa linnaosa vanema määramine võtab ilmselt kauem aega, sest kõiki linnaosa vanemate kandidaate tuleb halduskogudes tutvustada ning see võtab kindlasti aega kauem kui nädala.

Tallinna volikogus on Keskerakonnal 46, IRL-il 16, Reformierakonnal 9 ja SDE-l 8 kohta.

Delfi, 7. november

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga