Kannapööre Tallinna valitsemises ehk 10 sammu linnavalitsusel järgmiseks neljaks aastaks

3Lp volikogu liikmed, külalised

Õnnitlen kõiki, kes on osutunud valituks Tallinna Linnavolikogu VIII koosseisu. Soovin teile indu tallinlaste heaolu eest seismisel ja võitlemisel.

Viimasel kahel nädalal on erinevad inimesed minult küsinud, kas selles volikogus juhtub ka üllatusi. Olen neile vastanud, et kõige parem ja suurem üllatus on see, kui volikogus muutub töökultuur. Head volikogu liikmed, on aeg, et volikogu ja ma mõtlen selle all, et kõik volikogu liikmed hakkaksid ise otsustama. Oma südametunnistuse järgi. Mitte ei oleks linnavalitsuse suukorvistatud kutsikad, kes täidavad peremehe käsku. Meid ei ole valitud siia selleks, et kiidaksime vaikides heaks linnavalitsuse otsuseid. Meid on valitud siia esindama tallilaste huvisid ja nende eest võitlema.

Töötavad linnajuhid ei tohi olla vaid reklaamlause värvilisel plakatil ja reklaamiklipis. Linnavalitsus ja volikogu peavad päriselt tööd tegema. Pingutama selle nimel, et Tallinn areneks. Siia tuleb tuua lisainvesteeringud eurorahade näol, et luua siia uusi töökohti, arendada Tallinna infrastruktuuri, tänu millele muutub paremaks meie kodulinna elu- ja ärikeskkond. Linnavalitsus peab senisest enam investeerima lastesse ja noortesse, sest nemad on meie tulevik. Linnavalitsus peab leidma vahendid, kuidas teha Tallinna teed ja tänavad korda, puhtaks ja turvaliseks, nagu ühele Euroopa pealinnale on kohane. Lõppema peab riigile paralleelmaailma loomine, mis on kallis ning ebamõistlik kulu Tallinna rahakotile.

Reformierakonna poolt soovin jõudu peagi tööd alustavale linnavalitsusele ning panen neile südamele, et aeg on teha kannapööret linna valitsemise prioriteetides. Esikohale tuleb seada inimesed, kõik inimesed, mitte valitud sihtgrupid. Vastuvõetavad otsused peavad muutma paremaks kõigi pealinlaste elukeskkonda ja tulevikku, andma neile tunde ja kindluse, et kodukohas on hea elada.

Tallinlaste ja Reformierakonna jaoks on volikogus olulised järgmised asjad:

1. Laste sünnitoetus tuleb tõsta 650 euroni.

2. Era- ja linnalasteaias ning lastehoius käivaid lapsi tuleb kohelda võrdselt ning suurendada tuleb linna- ja eralasteaedade pearaha/lastehoiuraha praeguselt 106 eurolt 130 eurole lapse kohta kuus.

3. Linn peab investeerima uute lasteaedade ehitusse ja vanade remonti igal aastal vähemalt 6 miljonit eurot.

4. Sisse tuleb viia Tallinnas ringiraha süsteemi, kus laste spordi- või huvialategevust toetab linn vähemalt 200 euroga aastas.

5. Tallinna teed peavad olema eeskujulikus korras aastaringselt. Selleks tuleb suurendada teede remondi vahendeid 15 miljoni euroni aastas ning tagada valdkonna stabiilse rahastamine igal aastal.

6. Ehitada tuleb valmis Russalka juurest kulgev Põhjaväil ja Haabersti eritasandiline ristmik.

7. Tallinna ühistransport peab olema kvaliteetne, mugav ja kiire. Ehitada tuleb valmis Tallinna Ülemiste Ühistranspordikeskuse, kuhu suubuvad raudtee-, trammi- ja bussiliinid ning mis on ühendatud Tallinna Lennujaamaga.

8. Tallinn on merelinn ning mereäär peab saama avatuks kõigile, otsustada tuleb ära Linnahalli ja selle ümbruskonna saatus.

9. Tallinna eelarvet tuleb kasutada linna põhiülesannete täitmiseks ning ebamõistlike kulutuste tegemine tuleb lõpetada. Sulgeda tuleb Tallinna Televisioon ning Munitsipaalpolitseiamet .

10.  On aeg lõpetada linnavalitsuse retoorikas riigiga vastandumine ning leida võimalused koostööks.

Soovin teile kõigile head esimest volikogu istungit ning meeleolukat nelja aastat. Jõudu tööle!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga