Õnne Pillak: bussirajad võiks ühistranspordile broneerida vaid hommikusel ja õhtusel tipptunnil

BussirajadReformierakondlase Õnne Pillaku arvates peaks Tallinna linnavalitsus bussiradade loomisel olema paindlikum ning arvestama kõigi liiklejate huvidega. Esimese sammuna võiks bussirajad broneerida ühistranspordile vaid hommikusel ja õhtusel tipptunnil ning ülejäänud ajal oleks transpordirajad avatud kõigile.

„Selline paindlik lähenemine on kasutusele võetud näiteks Melbourne’s ning kasu saavad nii hommikul magalatest kesklinna tööle tulijad kui ka igapäevased autokasutajad,“ sõnas Pillak.  Ühistranspordirajad võiks olla bussidele ja trollidele broneeritud näiteks hommikul 7-9 ja õhtul 16-18 ning ülejäänud ajal võiks neid radasid kasutada ka autojuhid,“ selgitas linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Õnne Pillak.

„Ma ei mõista linnavalitsuse suurt soovi muuta osa sõiduteedest ja tänavatest autojuhtidele keelatud aladeks. Põhjendus, et see muudab ühistranspordi sujuvamaks ei lenda. Hetkel kasutab Tallinn infrastruktuuri väga ebaefektiivselt, sest varahommikul, lõuna ajal ja õhtul seisavad bussirajad ja teatriväljak haigutavas tühjuses,“ ütles Pillak.
Pillak lisas, et kui linnavalitsuse soov on päriselt ühistranspordi propageerimine ja arendamine, siis tuleks teha seda inimeste soove ja vajadusi arvestades, mitte jõuga. „Jõu kasutamine loodetud tulemust ei anna, pigem tekitab segadust ja soodustab ummikute teket.“

Lisainfo:

Õnne Pillak
Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees
onne@reform.ee

533 05033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga