Nõmmele wall of fame elik nõmmekate kuulsuste väljak

wall of fame, salfordWall of fame, eesti keeles kuulsuste sein on kummardus silmapaistvatele inimestele. Sellise kummarduse võiks teha ka Nõmmel elanud ja elavatele tähelepanuväärsetele nõmmekate. Teisisõnu pakun välja, et Nõmmele võiks rajada seal elanud oluliste eestlaste austuseks kuulsuste väljaku või seina. Minu eelistu kaldub pigem seina poole, kuigi varasemalt on räägitud kuulsuste väljakust. Nõmme kuulsuste seinal oleksid siis Eestile ja Nõmmele oluliste isikute tutvustavad elulootahvlid.

Kindlasti tekib nii mõnelgi küsimus, et miks seda vaja on. Vastan.

Esiteks. Nõmme on olnud koduks paljudele tuntud eestlastele. Eredamate näidetena võib tuua Lennart Meri, Voldemar Panso ja Paul Kerese. Ma arvan, et need inimesed väärivad meelespidamist ja tutvustamist meie lastele ja nende lastele ning meie külalistele.

Teiseks. Nõmmekate jaoks on Nõmme ajalugu oluline ja oma kodukoha üle ollakse uhked. Kuulsaid nõmmekaid tutvustava seina rajamine oleks üks võimalus, kuidas Nõmme ajalugu väärtustada ja panna see elama me silme all.

Kolmandaks ma usun, et see suurendaks veelgi meie kodukoha identiteeditunnet.

Nikolai von Glehni kuju rajamisega on hea sissejuhatus sellise seina rajamiseks tehtud ning ühe võimalusena võikski kaaluda Nõmme kuulsuste seina rajamist Nõmme turu juurde kõikiNVG tervitava Nikolai von Glehni kuju vahetuslähedusse.

Kuid see on kõigest esmalt lendu lastud mõte. Täpsema lahenduse, kuulsuste seina disaini ja asukoha kohta, peaks välja selgitama läbi ideekonkursi, kus saaksid kaasa rääkida kõik, kes seda soovivad.

Ja veel üks mõte seoses Nõmme kuulsuste seinaga. Inimesed, kelle elulood seinale lisada, peaks valima Nõmme inimesed. Oleks kena alustada traditsiooni, mille järgi saaksid elanikud igal aastal esitada Nõmme kuulsuste seinale uue inimese lisamiseks ettepanekuid ja koos Nõmmele linnaõiguste andmise aastapäeva tähistamisega lisataks uus tunnustust vääriva Nõmme inimese lugu sellele seinale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga