Lasteaedadele tuleb maksta pearaha 100%, mitte 80%

Onne PillakKui suur oli Tallinna lasteaedadele makstav pearaha 2012. aastal? Sellise küsimuse esitasin ma mõni aeg tagasi Tallinna linnapeale. Vastuseks sain, et 2012. aastal oli pearaha lapse kohta 1279, 20 eurot ja sama suur on see ka tänavu.

Usalda, aga kontrolli – ütleb alati mulle vanaema.

Järgides seda nõuannet otsisin välja Tallinna linnavalitsuse määruse nr 128, Koolieelse lasteasutuse muude kulude arvestusliku maksumuse kinnitamine 2012. aastaks. 14. detsembril 2011 vastu võetud määruse § 1 ütleb järgmist: kinnitada koolieelse lasteasutuse majandamiskulude, personali töötasu ja sotsiaalmaksu ning õppevahendite kulu arvestuslikuks maksumuseks ühe lapse kohta 2012. aastal Tallinna munitsipaallasteasutustes 1 578 eurot. Tallinna õigusaktide registri järgi kehtib see määrus ka praegu. Ometi maksab linnavalitsus lasteaedadele pearaha lapse kohta aastas 1279, 20 eurot. See teeb 298, 80 eurot ettenähtust vähem.

Näiteks 6-rühmalise lasteaia kohta, kus käib rühmas 24 last, teeb see aastas  43 027, 20 eurot, mis täna jääb lasteaial saamata. Kui Edgar Savisaarele ja Mihhail Kõlvartile võib see summa tunduda tühine, siis lasteaedade jaoks on see väga suur saamata jääv raha. 43 tuhande euro abil saaks nii mõnegi hallitava seina, laguneva piirdeaia või fassaadi korda teha. Taastada õpetajate täistööaeg või tõsta nende palkasid.

Kahjuks on linnajuhid valinud teise tee ja otsustanud lasteaedadele ettenähtud pearaha määrast maksta neile ca 20% vähem ehk 1578 euro asemel 1279, 20 eurot.

Minule jääb arusaamatuks, miks Tallinna linnavalitsus rikub linnapea poolt allkirjastatud määrust ning ei maksa Tallinna lasteaedadele määruses kehtestatud pearaha?

Selle küsimuse esitasin ma linnapeale tänasel volikogu istungil ja ootan huviga tema vastust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga