Mupo võiks kõnniteid hooldada

127695473b03ac8e841_3Ohoo, või 25 mupo ametnikku kontrollib kõnniteid?! Ma arvan, et kõnniteede kehv olukord ei ole kellelegi uudis. Tallinna libedad kõnniteed on üks rutiine osa jalakäijate igapäevasest terveksjäämise kursusest. Kui linnaisad käiks jala (mitte ei sõidaks autoga), siis saadaks nad päevapealt mupo ametnikud kõnniteedele libedusetõrjet tegema.

Viimased kuud on jalgsi käimine olnud meie kõigi jaoks päris korralik katsumus.  Kui õhtul koju jõuad ja päeva jooksul pole kukkunud, siis on päev korda läinud.  Umbes kuuaega tagasi saatsin abilinnapeale kirja  murega, et kõnniteed on libedad. Tegin ka ettepaneku, et koolidele ja lasteaedadele võiks jagada libedusetõrjet. Deniss ei pidanud vaevaks minu kirjale vastata, küll aga sain lugeda päev hiljem uudist, et linnapea andis käsu jagada graniitsõelmeid. Tubli.

Mõni aeg hiljem helistas mulle ka üks Tallinna kommunaalameti töötaja, et selgitada mulle olukoda Tallinna kõnniteedel. Kas teadsite, et Tallinna kõnniteede eest hoolitseb paar kolmeliikmelist meeskonda. Linnaosadel on lepingud tehtud ka hooldusfirmadega, aga nendel ei pidavat samuti jätkuma tööjõudu kogu Tallinna jaoks. Töötud, kes on palgatud kõnniteid hooldama, pidavat olema aga laisad.

Siinkohal väärivad need vähesed kõnniteede hooldusmeeskonnad  kiitust. Lugedes üles Nõmme Vabaduse pst ja Pärnu mnt bussipeatused, mis tarvis korda teha, juhtus kõik juba mõne päevaga. Aitäh.

Mis aga teha, et Tallinna kõnniteed ei oleks nii ohtlikud jalakäijatele?

Hea Edgar, ma arvan, et võiksid teha mupole ülesandeks kõnniteid puhastada. Kui täna paarile libedusetõrje meeskonnale lisada need 25 mupo ametnikku, kes võiks kõnniteedele graniitsõelmeid külvata ja teid jääst puhastada, oleks tulemus kindlasti palju parem.

Kui linnapead häirib, et see mõte tuli minult, siis võib vabalt öelda, et tegu on tema enda ideega. Minu jaoks on oluline, et inimesed jääks terveks ja saaksid Tallinnas normaalselt liikuda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga