Munitsipaalombudsmani asemel pealinna tänavad korda

127695473b03ac8e841_3Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul ei toeta Reformierakond neljapäeval volikogus arutlusele tulevat munitsipaalombudsmani loomist. “Ajal, mil kõik peaksid kulusid kokku tõmbama, soovib Tallinna linn luua uue tarbetu ametikoha, mis sisulisel dubleerib õiguskantsleri ülesandeid,” selgitas Holsmer.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Õnne Pillaku arvates tuleks munitsipaalombudsmani asemel palgata lisatööjõudu, et pealinna kõnniteed ei oleks liuväljad.

„Rääkides tänavatel inimestega nimetatakse suurima probleemina libedad kõnniteed, kus liiklemine meenutab ellujäämiskursust. Samal ajal tegeleb aga Tallinn ametikoha loomisega, mis sisuliselt on õiguskantsleri näol juba olemas. Piinlik on kuulda linnavalitsuse hädaldamist, kuidas libedusetõrjeks vahendeid ei ole, aga kui on vaja luua uus kontorikoht, siis selleks leiab linn raha silmapilkselt,” arvas Pillak.

„Uue ametikoha järele ei ole mingit vajadust, sest probleemide korral linnavõimuga saavad tallinlased pöörduda õiguskantsler Indrek Tederi poole. Lisaks on teatud küsimustega võimalik pöörduda ka Euroopa Liidu ombudsmani ning Harju maavanema poole,” lisas Pillak.

Tallinna ombudsmani loomist hakkab Tallinna Linnavolikogus arutama oma neljapäevasel istungil. Linnale läheb uue ametikoha loomine maksma 115 000 eurot ehk 1,8 miljonit krooni.

Tallinna ombudsmani loomist on ebaotstarbetuks pidanud ka õiguskantsler Indrek Teder, kelle hinnangul valdkonnaombudsman tähendab rohkemat ressurssi ning bürokraatia ja ülesannete dubleerimist. Täna ka ombudsmani rolli kandev õiguskantsler kontrollib omavalitsusi – nii omavalitsuste õigustloovate aktide põhiseadusele vastavust kui ka ametnike tegevuse õiguspärasust ja vastavust hea halduse tavale.

Lisainfo:

Õnne Pillak
Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige
onne@reform.ee
53305033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga