Reformierakond: mupo puhastagu pealinna tänavaid jääst

file39727965_3211cc3bReformierakonna fraktsiooni liige Õnne Pillak esitas eilsel volikogu istungil Edgar Savisaarele arupärimise, kus uurib, millal linn hakkab tegelema libedatõrjega, et Tallinna kõnniteed muutuksid inimestele ohutuks.

Pillak uuris linnapea käest, mitusada inimest peab veel ennast kukkudes vigastama, et linnajuhid mõistaks olukorra tõsidust pealinna libedatel kõnniteedel. “Tallinna tänavatel liiklemine on muutunud tõeliseks katsumuseks. Traumapunkti pöörduvate inimeste arv suureneb iga päevaga.” ütles Pillak.

Pillaku sõnul on ohtlikult libedad kõnniteed hetkel tallinlaste peamiseks mureks. “Olukorras, kus peaks leidma lisavahendeid ja tööjõudu libedatõrje tegemiseks ning kõnniteede jääst puhastamiseks, otsustas linnavalitsus kulutada 115 000 eurot uue munitsipaalombudsmani ametikoha loomiseks,” selgitas Pillak. “Minu hinnangul on linna prioriteedid jällegi paigast ära. Bürokraatia suurendamise asemel tuleks tegeleda reaalsete probleemidega tänaval.”

Pillak rõhutab, et Tallinna linnavalitsusel on olemas kõik võimalused kõnniteede ohutuks muutmiseks, aga neid ei kasutata ära. ’’Näiteks kõnniteede puhastamiseks ja libedatõrje tegemiseks võiks kaasata
Tallinna munitsipaalpolitsei töötajad. Trahvimisele asemel võiks mupokad tänavatel hoopis jääd lõhkuda ja tänavaid puhastada,” lisas Pillak.

Õnne Pillak leiab, et Tallinna linnavalitsusel ei maksa jääda lootma kevadisele päikesele. ’’Tänavad tuleb kiiremas korras jalakäijate jaoks ohutuks muuta,’’ lausus Pillak.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga