Lasteaiad ja teed tuleb korda teha, mitte Tallinna TV-d nuumata

20100310_6nne_volikogus_1-300x200Eile kinnitas linnavalitsus oma erakorralisel istungil Tallinna lisaeelarve. Seda lugedes tahaks võtta linnavalitsuse liikmed käekõrvale ja viia nad inimeste juurde, et nad saaksid aru, millega on linnas vaja päriselt tegeleda.

Just vastuolu linlaste ootuste ja linna poolt tehtavate kulutuste vahel on täna Tallinna juhtimise peamiseks murekohaks. Kuigi linnavalitsusele võib tunduda, et inimeste täielikust õnnest on puudu Tallinna Televisioonile pidev lisaraha andmine, siis tegelikult see nii ei ole. Viimaste aastate jututeemadeks on ikka katkised teed, lasteaiad (remont ja kohtade puudus), turvalisus tänavatel jne. Ma mõtlen, et keskerakonna propagandamasina nuumamise asemel, võiks esmalt korda teha ikka need asjad, mis puudutavad paljusid tallinlasi.

Kui kolm aastat tagasi tuli linnal kärpida oma eelarvekulutusi, siis esmalt võeti ära kõige väiksematelt tallinlastelt. Seejärel lõpetati teede korda tegemine ja hakati eksperimenteerima inimeste turvatundega, kustutades tänavatel valgustid. Tänu nendele otsustele on lasteaedade olukord pealinnas aasta aastalt halvemaks muutunud ja Tallinna teedest saanud kuumaastik.

Nüüd, kui majandus hakkab stabiliseeruma ja tänu tööpuuduse vähenemisele omavalitsuste kassasse raha juurde tuleb, siis peaks suunama lisavahendid esmalt kõige põletavamate probleemide lahendamiseks ehk remontima lasteaiad ja sõiduteed.

Kahjuks ei arva nii Tallinna linnavalitsus. 8 miljoni suurustest lisatulust antakse teede remondiks kõigest 198 000€ ja 131 Tallinna lasteaiale 526 025€. Eirates pealinna päris pealinnprobleeme peavad linnajuhid endiselt võimalikuks oma juba niigi tohutu propagandaaparaadi kulude tõstmist. Olgu siinkohal öeldud, et lõdva randmega eraldatakse  lisa 500 000€  Tallinna televisioonile. Kasvatades oma eelarvet nii tänaseks ligi 3 miljonile eurole. See on pisut vähem kui Tallinna teede remondiks mõeldud raha, mida on sellele aastal ca 3,8 mln eurot. Ning samal ajal peaaeg poole rohkem kui 131 Tallinna lasteaia investeeringuteks mõeldud 1,8 miljonit eurot.

Mina usun, et lahendamatuid probleem ei ole olemas, on lihtsalt valed otsused. Tallinnast on võimalik luua linn, mis hoolib nii suurtest kui väikestest, kuid selleks tuleb linna juhtimisel teha otsuseid elanike huvisid ja soove arvestades.

Tallinnas võimulolijate südametunnistusele koputades tuletan meelde, et ennekõike oodatakse neilt inimeste elu paremaks muutmist ja hädavajalike probleemide lahendamist. Täna, mil Tallinna teed on sõidukõlbmatud, lasteaiad alarahastatud ja tänavalampe lülitatakse välja tuleks lõviosa lisatuludest suunata just nende probleemide lahendamisse. Lasteaiad ja teed tuleb korda teha, mitte Tallinna TV-d nuumata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga