Eksperimendid parkimisega palun lõpetada

parkimineEelmisel nädalal tuli linnavalitsus lagedale plaaniga laiendada  südalinna tasulise parkimise ala ja muuta tasuline parkimine seal ööpäevaringseks.

Selline parkimiskorraldusega eksperimenteerimine ja inimeste taluvuspiiri katsetamine on linnavalitsuse poolt inetu.

Paari aastase intervalliga püütakse ikka ja jälle kombata võimalusi parkimistasu suurendamise näol linnakassasse rohkem raha tuua. Piisab, kui minna ajas paar aastat tagasi ja meenutada, kuidas püüti meeleheitlikult Kalamaja inimesi veenda, et nad tegelikult ikkagi tahavad tasulist parkimist oma elukohas. Õnneks jäi terve mõistus peale ja Kalamaja piirkonda tasuline parkimisala ei laienenud.

Toona tunnistas linnavalitsus, et tegu oli eksperimendiga ja parim viis millegi teada saamiseks ongi seda proovida.

Või siis Pirita, kus kehtis ka tasuline parkimine mõnda aega. Sellest ajast ei meenu peale kohalike elanike pahameele suurt midagi. Kui linnavalitsuse liikmetel oli ükskõik, oma tahtmine suruti jõuga läbi.

Nüüd siis on kord Kesklinna elanike käes, paraku mitte esimest korda. Mõned aastat tagasi muutis linnavalitsus tasuliseks parkimise vanalinnas ja südalinnas. Tänaseks on tasulise parkimise ala laiendatud nii Kadrioru ja sadama kui ka Tehnika ja Veerenni tänavate suunas. Samuti on tõstetud parkimistasu. Nii on parkimistasust kui parkimist reguleerivast maksust saanud hoopis linnakassale kopsakat tulu toov allikas.

Ja kuigi linnavalitsus väitis nädal tagasi, et tegu on alles ideega, mille kohta kesklinlastelt arvamust küsitakse, siis tänastest uudistest saab lugeda, et asi on põhimõtteliselt otsustatud. Nüüd vajab see veel volikogus heaks kiitmist.

Minu poolthäält see plaan volikogus ei saa. Miks? Seda kolmel põhjusel.

Esiteks tasulise parkimise laiendamisest saab kasu ainult auklik linnakassa, mitte Kesklinna inimesed. Kuid nemad ei ole süüdi sellest, et linn on kehvasti majandatud. Oma tegude eest peaksid vastutama linnavalitsuse liikmed ikka ise.

Teiseks ei maksa unustada, et parkimistasude korjamise eesmärk on reguleerida parkimist ning muuta liiklust ühtlasemaks, mitte olla katteallikaks KE valimiskampaaniale.

Kolmandaks on kaheldav inimeste toetus antud ideele, sest siiani olen mina kohanud vaid kohalike inimeste imestust ja vastumeelsust.

Eksperimendid parkimisega Tallinnas tuleb lõpetada. Inimeste võimalus oma kodukohas mugavalt parkida ei ole väärt eksperimenteerimist. Kesklinna inimeste heaolu silmas pidades peaks linnavalitsus hoopis vähendama parkimistsoone, vähendama kodumaja ees parkimist võimaldava parkimiskaardi tasu 38,35 eurolt aastas 6,40 eurole ning väljastama elanikele kuni kaks sooduskaarti parkimiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga