Lasteaedade eelarvete suurendamise ainuke takistus on linnavalitsuse tahe

AleksKaks nädalat tagasi saatsin linnapeale ettepanekud, planeerida järgmise aasta Tallinna eelarvesse vahendid lasteaedade pearaha suurendamiseks ning lasteaedade investeeringute tõstmiseks.

Siin on Mihhail Kõlvarti vastust: lasteaedade rahastamisest 2014. aastal.

Ja minu vastus sellele. Lugupeetud linnavalitsuse liikmed, teie otsitud vabandused on täielik demagoogia, millel päris eluga ei ole mingit kokkupuudet. Mitte ükski paber või varasem otsus ei ole takistuseks, et lastele lisaraha anda. Ainuke takistus on linnavalitsuse tahe.  Kui Edgar Savisaar ja Mihhail Kõlvart soovivad lasteaedade rahastamist suurendada, siis ei ole ühtegi takistust, et vastav ettepanek 2014. aasta eelarvega koos volikogule teha. Ma usun, et volikogus leiaks see enamuse poolt palava heakskiidu.

Ma ei kiida heaks linnavalitsuse jäist suhtumist pisikestesse tallinlastesse ning loodan, et 2014. aasta eelarves on ettenähtud lisavahendid pealinna koolieelsetele lasteasutustele.

Fakt on see, et järgmisel aastal on Tallinnal tulumaksu laekumisest lisavahendeid ca 18 miljonit eurot ning on linnavalitsuse otsus, kellele ta selle raha annab. Minu soovitus on osa sellest anda Tallinna lasteaedadele, tõstes lasteaedade pearaha ning suurendades neile ettenähtud investeeringuid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga