IRL ja Reformierakond: mupo laialisaatmise idee tuleb praktilisest vajadusest

mupo ja takso 2IRL-i ja Reformierakonna fraktsioonid kinnitasid üksmeelselt, et eelnõu Tallinna Munitsipaalpolitsei laialisaatmiseks anti volikogu menetlusse lähtuvalt praktilisest vajadusest.

“Tallinna abilinnapea väide, et mupo laialisaatmise idee tuleneb rumalusest või populismist, ei pea siinkohal kohe kindlasti paika,” sõnas IRL-i fraktsiooni esimees Indrek Raudne. “Alustasime eelnõud mupo likvideerimiseks lähtuvalt praktilisest vajadusest, kuna mupo on politiseerunud asutus, mis ei teeni mitte niivõrd linna, kui ühe partei huve.”
Reformierakonna fraktsiooni liikme Õnne Pillaku sõnul on mupo näol tegu asutusega, mis neelab vaid elanike raha. “Samal ajal, kui Tallinna lasteaedadel tuleb aasta aastasse järjest napimate rahaliste vahenditega hakkama saada, kasvab Tallinna munitsipaalpolitsei eelarve rida stabiilselt igal aastal. Kui mupo laiali saata ja võtta piletikontrollid linna palgale ning suunata ülejäänud raha lasteaedadele, saaksid Tallinna lasteaiad ligi 2,9 miljonit eurot investeeringuteks. Praegu haigutab lasteaedade investeeringute real tühjus,” ütles Pillak.

Nii Raudne kui Pillak toonitasid, et mupo on äärmiselt ebaefektiivne moodustis ning toetudes Pärnu linna eeskujule tuleks see ka Tallinnas laiali saata. IRL ja Reformierakond andsid Tallinna linnavolikogu menetlusse ka vastava eelnõu mupo likvideerimiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga