Treeneritele tuleb maksta boonust oskuste, mitte sissekirjutuse eest

3Lugupeetud istungi juhataja, linnavalitsuse ja volikogu liikmed,

19. septembril 2013 otsustasid keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide fraktsioonide liikmed ning kaks IRLi fraktsiooni liiget võtta ära treeneritelt lisatoetuse, mida maksti neile kõrgema kutsekvalifikatsiooni eest. Täpsemalt muudeti seda, et sinnani kõigile treeneritele kehtivale kutsekvalifikatsiooni toetusele, mida nad said oma kõrgema kvalifikatsiooni eest, lisati üks tingimus juurde. Tingimus oli see, et nad peavad olema Tallinna elanikud.

Nii nagu sel päeval, olen ma ka täna veendunud, et see on otsus oli vale. Miks? Meie eesmärk siin peab olema soodustada parimate treenerite töötamist Tallinna spordiorganisatsioonides, pakkumaks Tallinna lastele ja noortele parimat. Kuid miks peaks üks inimene võtma endale lisakoormust, et tulla siia lapsi ja noori treenima, kui talle Tallinna linn ütleb, et vabandust, te olete küll parem, aga kui te oma tulumaksu meile ei anna, siis me teid siia ka ei soovi. Just selline sõnum 19. septembril enamuse volikogu liikmete poolt välja saadeti.

Toona püüdis abilinnapea volikogu liikmeid eksitada, et tegu on Tallinna lisatoetusega, mis on mõeldud just Tallinna treeneritele ja teised omavalitsused ei maksa „võõrastele“ treeneritele kutsekvalifikatsiooni toetust. Ütlesin juba septembris, et see ei vasta tõele. Esiteks kutsekvalifikatsiooni toetus on omavalitsuse poolt lisaboonus treeneritele nende oskuste eest ning see on seotud nende pädevusega, mitte sissekirjutusega. Teiseks, teised omavalitsuse maksavad treeneritele seda boonust vaatamata nende sissekirjutusele, sest eesmärk on saada oma kodukoha lastele parimad spordijuhendajad.

Ma tulin siia kõnepulti täna eelnõud üle andma, et muuta mõned kuud tehtud otsus tagasi selliseks, nagu see oli veel enne eelmise aasta sügist. Kuid nüüd siin teie klaasistunud pilke vaadates, siis mõtlesin järele ja ma ei esita seda eelnõud. Veel. Ma hoopis kutsun ülesse Mihhail Kõlvartit ise parandama tehtud viga. Me teame ju kõik, et kui sellel muudatusettepanekul on minu allkiri, siis linnapea seda ei toeta, kuid kui sellel on tema usaldusaluse allkiri, siis saab ehk see ebamõistlik otsus ümberpööratud.

Lugupeetud abilinnapea, teen teile ettepaneku, tuua volikogule otsustamiseks uuesti Sporditegevuse toetamise kord ning muuta seal §4 lg 2 järgmisel: „Treeneri kvalifikatsiooni järgi arvestatavat toetust antakse ühele § 7 lõike 5 kohaselt määratud toetuse saajale ning see on aluseks treenerikutse kvalifikatsiooni taseme arvestamisel 100 harrastaja kohta toetuse andmisel selle toetuse saajale.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga