Tallinnal on juba munitsipaalgolfiväljak

Kogu lugupidamise juures golfi ja selle harrastajate vastu ei näe ma vajadust rajada Tallinnasse miljoneid eurosid maksumaksja raha neelavat munitsipaalgolfiväljakut. Pealegi on meil auklike Tallinna teede näol ülelinnaline munitsipaalgolfiväljak juba olemas.

Õnne-201Kui eelmise aasta augustis hakkas linnavalitsus unistama munitsipaalgolfiväljaku rajamisest Pääsküla rabasse, siis esmalt kiikasin kalendrisse. Kas tõesti on 1. aprillist saanud liikuv tähtpäev? Peagi sai aga selgeks, et tegu ei olegi linnavalitsuse ebaõnnestunud naljaga. Plaan oli päris.

Õnneks elavad Nõmmel arukad inimesed ja linnavalitsus oli sunnitud oma golfiväljaku idee panema tagasi sahtlisse. Mõneks ajaks. Täpsemalt kuni eilseni, kui ma lugesin, et Lasnamäele hakatakse munitsipaalgolfiväljakut kavandama.

Kuigi linnavalitsus näib olevat arvamusel, et Tallinna elanike täielikust õnnestu on puudu just golfiväljak, siis päriselt see nii ei ole. Golfiväljaku rajamine ei ole teema, mis inimestega rääkides jutuks tuleb. Viimaste aastate jututeemadeks on ikka katkised teed, lasteaiad (remont ja kohtade puudus), turvalisus tänavatel, räpane ja puupüsti täis ühistransport jne.

Ma mõtlen, et enne järgmist linnapea fantaasiat täitma rutates, võiks esmalt korda teha ikka need asjad, mis puudutavad paljusidgolf linnakodanikke. Ma usun, et kui võetaks vaevaks inimestelt küsida, millised on esmatähtsad küsimused, millega peaks linnavalitsus tegelema ja mille lahendamiseks lisavahendeid leidma, siis vastus ei ole munitsipaalgolfiväljaku rajamine. Julgen arvata, et golfiväljak ei suudaks saada isegi mitte nimekirja TOP10-sse.

Golfiväljaku näol ei ole tegu korvpalliplatsi või terviserajaga, mis tehakse valmis ja antakse inimeste käsutusse. Golfiväljak, kus keegi ka mängida sooviks eeldab ideaalset korrashoidu. Põhjalikku valvet, hooldust, personali ja see kõik kokku võtaks igal aastal linnaeelarvest korraliku summa raha, mis tuleks leida tänaste tegevuste arvelt.

Linnavalitsuse liikmete südametunnistusele koputades tuletan meelde, et ennekõike oodatakse neilt inimeste elu paremaks muutmist ja hädavajalike probleemide lahendamist. Täna, mil Tallinna teed on sõidukõlbmatud, lasteaiad alarahastatud ja tänavalampe lülitatakse välja, on linnavalitsuse poolt küüniline hakata rääkima munitsipaalgolfiväljaku rajamisest.

2012-04-27 16.56.23(Mustamäe tee, mai 2012)

Kuid linnavalitsuse järgmise fantaasia planeerimine näitab, et Tallinn ei siple rahapuuduses. Mistõttu muutub järjest naeruväärsemaks linnavalitsuse liikmete jutt, et linnal ei ole raha ja riik võtab Tallinnalt raha ära. Tallinn on rikas omavalitsus ja linnakassas on raha. Iseküsimus on kuidas seda kasutatakse. Kui raha eelistatakse kasutada asendustegevustele, nagu munitsipaalgolfiväljaku rajamine või munitsipaaltelevisiooni elushoidmine, siis muidugi jääb puudu raha teede ja lasteaedade remondiks.

Minu ettepanek linnajuhtidele on keskenduda inimeste päris soovide täitmisele, milleks on siledad teed, korras lasteaiad, mugav ja kaasaegne ühistransport ning turvaline elukeskkond.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga