Tallinn: linnahalli projekt venib, kuid on lõppjärgus

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa kinnitusel on pikalt venima jäänud lepingute sõlmimine kosmeetikaärimehe Ronald S.

Lauderiga jõudnud lõppjärku, kuid ühtegi tühjalt seisva linnahalli korrastamistööde alguse tähtaega ta ei avaldanud.

„Tallinna linnakantselei õigusteenistuse koordineerimisel on lõppjärgus hoonestusõiguse, aktsionäride ja asutamislepingu projektide koostamine,” teatas Aas vastuseks reformierakondlasest volikoguliikme Õnne Pillaku arupärimisele. Küsimustele, kui palju linnahalli uuendamine maksma läheb, kas seal säilib kontserdisaal, millist finantseerimisskeemi kasutatakse ja millal linnahall korda tehakse, Aasa sõnul praegu veel vastata ei saa. „Kuna eelmainitud lepingute projektid peavad enne allakirjutamist saama Tallinna linnavolikogu heakskiidu, on Teil volikogu liikmena võimalik otsuse menetlemise käigus nende sisuga tutvuda ja oma küsimustele ka ammendava vastuse saada,” seisab abilinnapea kirjalikus vastuses.

Süüdi masu

Seda, miks linnahall pole erinevalt kahe aasta eest kõlava häälega lubatust tänavuseks Euroopa kultuuripealinna aastaks kasutamiskõlblikuks saanud, põhjendab Aas Eestit ja kogu maailma tabanud majandussurutisega. Ühtlasi põhjendab abilinnapea renoveerimistööde venimist sellega, et võimalikult kiire tähtaja asemel on Tallinn seadnud eesmärgiks „hoone kvaliteetse renoveerimise [ja] kasutuselevõtu avalikkusele suunatud kultuuriobjektina”.Tallinna volikogu kinnitas linnahalli Lauderiga seotud Tallinn Entertainment LLC kätesse minekut täpselt aasta eest. Kavakohaselt peaks linnahalli alast saama meelelahutuskompleks, kuhu tulevad kontserdipaikade kõrvale ka näiteks kasiinod. Lepingu järgi läheb linnahalli ala hoonestusõigus 99 aastaks ühisfirmale. Seni on teada, et esimese 15 aasta eest ei saa Tallinn ettevõtmisest sentigi, hiljem peaks hakkama laekuma hoonestusõiguse tasu suurusjärgus 800 000 dollarit aastas.

Kuniks Lauderi firma tegevusplaanist asja pole saanud, maksab Tallinn oma eelarvest summad, mida on vaja linnahalli täieliku lagunemise vältimiseks. Tänavu on linnahalli ülalpidamiskulude katmiseks ette nähtud 434 599 eurot.

Eesti Päevaleht online, 31.08.2011.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga