Reformierakond: Tallinna prügimajanduses toimuv on kahtlane

Tallinna linnavolikogu keskkonnakomisjoni ja Reformierakonna fraktsiooni liige Õnne Pillak andis eile abilinnapeale Deniss Boroditšile üle arupärimise, soovides teada, mis tingimustel ja mis ajaks otsustab Tallinn ära, kellele lähevad pealinna prügitonnid.

“Tehtav otsus ei ole lihtsalt valik erinevate jäätmekäitlusettevõtete ja -kohtade vahel. Nagu Konkurentsiamet ka soovitas, on selleks vaja konkurssi ja selgeid reegleid. See otsus määrab ära tallinlaste prügi äraveo hinna,” ütles Pillak.

Lisaks hinnale on Pillaku sõnul keskkonna seisukohast oluline ka prügi edasine saatus, kas see läheb ümbertöötlemisele või lükatakse hunnikusse prügimäele.

“Kui siiani on Tallinn enda prügi viinud Jõelähtmele Tallinna prügilasse, kus linnal on ka oma osalus, siis nüüd tunneb pealinna prügi vastu huvi ka Irusse rajatav prügipõletusjaam. Kui Tallinn nüüd näiteks otsustab, et annab prügi Irusse, siis Jõelähtme lepingu lõpetamiseks tuleb maksta trahve,” rääkis Pillak.

Pillaku arvates on konkurent tervitatav, aga see ei tähenda, et otsustamine võiks toimuda läbipaistmatult ja viimasel minutil.

Lisainfo:

Õnne Pillak
Tallinna linnavolikogu keskkonnakomisjoni ja Reformierakonna fraktsiooni liige
onne@reform.ee
tel. 53305033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga