Kes saab pealinna prügitonnid

2009. aasta lõpuks oli selge, et Tallinna prügi vastu on tekkinud huvi mitmel ettevõttel. Kui siiani tundis prügitonnide vastu huvi vaid Jõelähtmel asuv Tallinna prügila, siis nüüd on lisandunud vähemalt üks huvituja veel ning selleks on Eesti Energia poolt Irusse rajatav prügipõletusjaam.

Tallinna linnajuhid teadvustasid endale tekkinud olukorda ning abilinnapea Deniss Boroditši juhtimisel loodu prügikomisjon, mis pidi eelmise aasta lõpuks otsustama ära, kes Tallinna prügist tulevikus endale saab.

Täna on 2010. aasta veebruar, kuid otsus pole siiani. Ka Konkurentsiamet on juhtinud pealinna tähelepanu antud küsimusele ning soovitanud leida Tallinna prügile omanik läbi konkursi, mitte otsustada prügi loovutamine ühele kindlale ettevõttele.

Teada saamaks, millal ning mis alustel Tallinna prügi saatus otsustatakse, esitasin ma Deniss Boroditšile antud teema kohase arupärimise.

prügi

 

Arupärimise tekst:

Arupärimine  
Deniss BoroditšAbilinnapea
 
 
 
Austatud abilinnapea
 
Aasta alguses andis Konkurentsiamet teada oma kahtlustest seoses Tallinna linna prügikorraldusega. Nende arvates ei ole õige tahtlikult piirata ettevõteteringi, kes Tallinna prügitonnid võiks endale saada.Konkurentsiameti arvates ei peaks Tallinn eelistama ainult ühte jäätmekäitluskohta, kellele pealinna prügi anda, neid kohti võib olla ka mitu. Samas on amet lisanud, et kui eelistatakse ainuõiguse andmist ühele jäätmekäitlusettevõttele, siis tuleks kindlasti teha läbipaistev konkurss. Sel viisil saaksid ka teised teenust pakkuvad ettevõtjad läbipaistvatel tingimustel oma pakkumise teha ning ka avalikkus oleks teadlik, milline on konkursi korraldamise eesmärk ja millised on ettevõtjatele seatud tingimused. 

2009. aasta lõpuks oli selge, et Tallinna jäätmete vastu tunnevad huvi kaks ettevõtet – Eesti Energia poolt Irusse rajatav prügipõletusjaam ja Veolia, mis haldab Väo soojuselektrijaama ja Tallinna keskküttefirmat ning monopoolset Jõelähtme prügilat, kus on osalus ka Tallinna linnal. Firmade vahel valiku langetamiseks lõi Tallinna Linnavalitsus komisjoni, mida juhtis abilinnapea Deniss Boroditš. Abilinnapea sõnul pidi olema eelmise aasta lõpuks selge, kas valitakse Veolia jaam Väos või Eesti Energia jaam Irus. Aastanumber on juba vahetunud, kuid endiselt on selgusetu, kes saab Tallinna prügitonnid. 

Seoses Tallinna jäätmekäitleja valikuga on mul Teile järgmised küsimused:

 1. Kas Tallinna linnal on välja töötatud tingimused ja nõuded, millel alusel langetatakse valik jäätmekäitlusteenust pakkuvate ettevõtete vahel? 

2. Kas Tallinna linnavalitsus korraldab konkurssi, et leida parima hinnaga jäätmekäitleja Tallinna prügile?

3. Mis ajaks teeb Tallinna Linnavalitsuse prügikomisjon otsuse, millisele ettevõttele antakse pealinna prügitonnid?  

Lugupidamisega,

 Õnne Pillak

Tallinna Linnavolikogu liige

 

25.02.2010

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga