Reform peab Savisaare juttu lasteaedade rahast küüniliseks

raha äraTallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Õnne Pillak peab küüniliseks Edgar Savisaare väidet, et Tallinna lasteaedadele on tänavu eraldatud piisavalt lisaraha.

“Kõigepealt peame kahjuks rääkima linnavalitsuse linlase jaoks kaugetest prioriteetidest,” selgitas Pillak. “Viimastel aastatel on lasteaedade investeeringud drastiliselt vähenenud, samas on linnavalitsuse propagandakulud jõudsalt kasvanud.”

Lasteaedade investeeringuteks oli linnaeelarves 2008. aastal ette nähtud 8,5 miljon eurot, 2011. aastal on selleks summaks vaid 127 823 eurot. Propagandakulud on seevastu 2007. aasta 732 108 eurolt 2011. aastaks kasvanud 1 542 801 euroni, millele lisandub veel Tallinna TV 1 917 350 eurot.

“Hiljuti andsid tallinlased sisse linnarahva enda poolt algatatud eelnõu. Kui olukord on nii tõsine, et võetakse juba selliseid samme, ei saa linnavalitsus seda signaali ignoreerida,” ütles Pillak. “Tallinlaste eelnõu on selge umbusaldusavaldus praegusele linnapeale.“

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil, et Tallinna lasteaedadele on eraldatud piisavalt raha, mida ei saa nimetada tilgakeseks meres.

Linnavalitsuse tänasel pressikonverenstil küsiti linnapealt, kas teisest lisaeelarvest saavad mingi raha ka pealinna kehvas seisus olevad lasteaiad, mis tõsi küll, septembris juba said remondiks lisaraha, ent see on ju vaid tilgake meres, arvestades nende seisukorda.

“See ei ole tilgake vett meres,” kommenteeris Savisaar kahe nädala eest tehtud rahaeraldist. “Selle alusel alustati kümnes lasteaias remonttöödega, lisaks sellele on kahes lasteaias tulemas renoveerimistööd, mille konkurss on välja kuulutatud ja mis peavad tehtud saama selle aasta lõpul või järgmise aasta algul,” lisas Savisaar.

Delfi, 05.10.2011.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga