“Rat King”, ootan põnevusega

Viimane meie filmimeistrite teos mida vaatamas käisin oli Rainer Sarneti “Idioot”. Vastakas film, mis minu tutvusringkonna jaotas kaheks. Ühed, kes ütlesid, et “Idioot” ei kõlba kuhugi ja teised, kes aplodeeris kirglikult. Minule film meeldis, eriti just filmi kunstiline pool. Samas ei saa kiitmata jätta Risto Kübara, Katariina Undi ja Tambet Tuisu tööd.

Selle nädala neljapäevast saab meie kindekraanidel näha jälle uut eesti filmi ja nimeks on sellele “Rat King”. Täpsuse huvides olgu öeldud, et tegu ei ole siiski päris meie enda filmiga. “Rat King” on Eesti-Soome koostöö thriller. Filmi lühikirjeldus ütleb järgmist.

18-aastane Jury on lootusetult sõltuvuses arvutimängudest. Lähedaste survel on poiss viimaks nõus virtuaalmaailmast loobuma, kuid just siis ilmub välja Niki koos vastupandamatu arvutimänguga, mille eesmärgiks on missioonid täide viia reaalses elus.

Vaatamata hoiatustele siseneb mängu ka Jury. Kiiremate tulemuste nimel võtab temaga äravahetamiseni sarnane Niki üle Jury argipäevase elu ning koos jõutakse uutele levelitele nii virtuaalses- kui reaalses elus. Piirid erinevate maailmade vahel kaovad ning mõistatuseks jääb, mis mängu Niki tegelikult mängib. Ja kas see ongi üldse enam mäng?

Pöidlad pihku, et neljapäeval saaks põneva filmielamuse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga