Raha ainult mändide alla sportimiseks

Sel nädala kohtusin Nõmme treeneritega. Kuigi spordivaldkonnas ei ole täna roosilised ajad, siis Nõmme spordiklubi treenerite silmist ei ole säde kadunud ja oma ametit nad ei ole nõus nurka viskama. Kohtumise käigus rääkisime Tallinna noortespordi rahastamisest, sportimistingimustest ja treenerite poolsetest ettepanekutest.

Käesoleva aasta esimesel poolel vähendas Tallinna linnavalitsus lisaeelarvega spordiklubide toetust 50%, mis andis tugeva hoobi treenerite ja lapsevanemate rahakotile. Sellise käitumisega on  loosung «Lapsed tänavalt ära» muutunud loosungiks «Lapsed tagasi tänavale».

Nõmme spordiklubi juhatuse liikme Anu Vackermanni sõnul on peamisteks murekohtadeks treenerite palgad ja spordisaalide üürid, mis vajavad maksmist. Alates suvest on treenerite palkasid vähendatud 20% – 40%, kuid see üksi ei aita. Septembri ja oktoobri palkadeks veel raha jätkub, kuid novembrist tuleb treenerite palgaraha korjata vanemate rahakotist ning selleks on laste kuutasu tõstetud ca 100 krooni.

Raha kokku hoidmiseks käiakse lastega trenni tegemas Nõmmel metsas mändide all, sest spordisaalide üürihinnad on kõrged, kuid õues treenimisele seab piirangud ilm.

Kohtumise lõpuks panime kirja väga konkreetsed ideed, mida Tallinnas tuleks noortespordi valdkonnas muuta või ära teha. Kõige olulisem on treenerite arvates taastada Tallinnas spordikoolid, samuti võiks olla soodsamad võiksid spordisaalide üürid. Sportimisvõimaluste laiendamise kohapealt olid ettepanekud järgmised: ehitada Nõmme gümnaasiumi juurde spordihall, korda teha TTÜ staadion ning rajada Nõmmele tennise kaarhall.

jalgpall1[1]

(Foto: Lea Tammik)

Kuna praegune linnavalitsus eelistab noortespordi toetamise asemel suunata raha enda propagandamasina töös hoidmisse, siis kutsun kõiki üles Nõmme spordiklubi toetama.

Kui Sul on võimalusi Nõmme spordiklubi tegevust rahaliselt toetada, siis võta ühendust Nõmme spordiklubi juhatuse liikme Anu Vackermanniga kirjutades nommekjk@hot.ee .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga