Opositsioon ei jäänud linnavalitsuse vastusega eelarveküsimustele rahule

72429_451915717882_80124492882_5599760_277869_nReformierakonna Tallinna linnavolikogu fraktsioon ei jäänud rahule linnavalitsuse vastusega nende ligi 200 kirjale, mis puudutasid eelarvet ning näeb vastuses soovi varjata linna tegelikku rahaseisu.

Tallinna volikogus opositsioonis olev Reformierakonna fraktsioon saatis möödunud nädalal linnavalitsusele mitusada kirja küsimustega tuleva aasta linnaeelarve detailide kohta.

«Kuna volikogule esitati eelarve, mille sisu polnud lahti kirjutatud, siis saatsime linnavalitsusele ligi 200 kirja, milles palusime täpsustada, mille peale ikka järgmisel aastal linn raha kulutab,» ütles volikogus kirju üle andnud Reformierakonna fraktsiooni liige Õnne Pillak. «Eilne Eha Võrgu poolt saadetud paragrahvide loetelu ei ava linnaeelarve sisu üldse.»

«Järjekordselt on oht, et linn ei suuda aasta lõpus kõiki oma arveid ära maksta,» lisas Pillak.

«See vastus vaid süvendab kahtlusi, et linnavalitsus üritab täiesti teadlikult varjata oma rahalist seisu,» lausus Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

«Seda tõestab ka eelmisel nädalal ilmsiks tulnud uudis, et viimase kolme kuuga soovib linn kärpida lasteaedade ja koolide eelarveid 10-15 protsendi võrra.

«Vastav kärpekäskkiri küll tühistati, kuid see ei ole väga veenev, sest linnapea on ka korduvalt varem lubanud mitte vähendada lasteaedade eelarveid,» ütles Holsmer.

«Vastusest on näha, et ametiasutused alles koostavad oma eelarveid. Seetõttu oli selgelt ennatlik võtta linnaeelarve vastu septembri algul,» lisas Holsmer.

«Linn ei tea isegi veel selle aasta 9 kuu laekumisi ja seda keerulisem on adekvaatselt prognoosida järgmise aasta tulusid,» lisas Holsmer.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga