Õnne Pillak: Tallinnas tuleb alustada meeste terviseprogrammiga

image (9)Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku arvates tuleks järgmisel aastal Tallinnas senisest enam pöörata tähelepanu meeste tervisele.

„Öeldakse, et mees on pea ja naine tema kael. Kuid mis kasu on kaelast, kui pea on haige?” illustreerib Pillak tehtud ettepanekut.

„Selleks, et meie abikaasad, isad ja vanaisad oleksid terved ja elaksid kauem, tuleb luua meestele suunatud terviseprogramm, mille raames kutsutakse nad regulaarsesse tervisekontrolli, et ennetada levinumaid haiguseid meeste seas,“ selgitas Pillak.

Õnne Pillak toob näitena, et üks selline terviserike, millele võiks selle programmi käigus keskenduda, on eesnäärmevähi avastamiseks suunatud töö.

„Just lõppes november, mis on ülemaailma eesnäärmevähi ennetamisele suunatud kuu ning teatavasti on tegu ühe levinuma terviserikkega Eesti meeste seas. Sellepärast oleks minu isiklik ettepanek pühendada Tallinna meeste terviseprogrammi esimene aasta eesnäärmevähi avastamisele,“ ütles Pillak.

„Vähk on ravitav haigus, kuid selleks, et mitte tegeleda õnnetute tagajärgedega, on vaja investeerida ennetustöösse. Tänu meeste tervisekontrolli hoogustumisele ja eesnäärmevähi avastamisele haiguse varajases staadiumis, on viimastel aastatel positiivsete haigusjuhtumite ehk paranemiste osakaal suurenenud. See näitab, et iga tervisesse investeeritud euro on hästi tehtud investeering, millega anname kindlustunde meie peredele, lastele, naistele ja muidugi meestele,“ lisas ta.

„Ma väga loodan, et volikogu liikmed leiavad endas soovi toetada ettepanekut investeerida Tallinna meeste tervisesse ja toetavad seda ettepanekut.“

Lisainfo:
Õnne Pillak
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees
onne.pillak@tallinn.ee
53305033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga